Do Świnoujścia z problemami

Pociągiem TLK Wiking dojedziemy w ciągu najbliższych dni tylko do Wysokiej Kamieńskiej
Pociągiem TLK Wiking dojedziemy w ciągu najbliższych dni tylko do Wysokiej Kamieńskiej

Wczorajsze wykolejenie pociągu towarowego na linii kolejowej nr 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście Port sprawiło, że przez kilka najbliższe dni szlak ten został zamknięty dla ruchu pociągów. Miłośnicy wypoczynku w Świnoujściu bądź Międzyzdrojach, wybierający się w ciągu najbliższych 48 godzin do tych miejscowości z naszego regionu, powinni zapoznać się z utrudnieniami występującymi na wyspie Wolin. Podróż koleją najprawdopodobniej utrudniona będzie do czwartku. W czasie wakacji z województwa śląskiego kursuje tam kilka pociągów dziennie.


Przypomnijmy, że wczoraj, przed godz. 17.00., pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock. Nie było poszkodowanych. Nie było zagrożenia też dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska. Jak informuje PKP PLK S.A., usuwanie wykolejonego taboru – trzynastu pustych cystern i naprawa toru szacowane jest na 3 – 4 dni. Podniesienie wagonów pozwoli ocenić stan toru i czas naprawy. Służby techniczne działają bez przerwy. Położenie toru w głębokim przekopie utrudnia pracę sprzętu i wymaga precyzyjnych działań ekipy technicznej. Teren jest zabezpieczony. Nie ma zagrożenia dla środowiska.

Ze względu na uszkodzenie toru, kursowanie pociągów na trasie Szczecin – Świnoujście odbywa się z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Takie rozwiązanie wstępnie planowane jest do czwartku. Poszczególni przewoźnicy kolejowi zorganizowali zastępczą komunikację autobusową, przy czym PKP Intercity swoją bazę przesiadkową ustanowiło w Wysokiej Kamieńskiej, dokąd docierają autobusy ze Świnoujścia. Tam po przesiadce podróż w kierunku Szczecina jest już kontynuowana pociągiem. Ze Szczecina w kierunku Świnoujścia pociągi dojeżdżają do Wysokiej Kamieńskiej i dalej kursują autobusy.

Przewozy Regionalne swój punkt przesiadkowy zorganizowały w Warnowie, dokąd przyjeżdżają autobusy ze Świnoujścia, a dalej podróż odbywa się pociągiem. Podobnie od Szczecina do Warnowa kursują pociągi, a z Warnowa do Świnoujścia autobusy.

Wprowadzono dodatkowe komunikaty dla podróżnych na stacjach i przystankach. O zmianach w komunikacji informują pasażerów drużyny konduktorskie. Warto pamiętać, że wprowadzenie zastępczej komunikacji powoduje wydłużenie czasu przejazdu.


Obecnie najważniejsze działania związane są z zapewnieniem przejazdu pasażerów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *