Objazdy i zmiany tras autobusowych w Zagłębiu

2400Dzisiaj w nocy, w Sosnowcu autobusy numer 26, 106 i 150, zmienią w godzinach nocnych swoje trasy, w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu ulicy Ostrogórskiej. Na stałe zmieniają się natomiast od jutra trasy autobusów w Dąbrowie Górniczej, konkretnie linii numer 609, a w Czeladzi nieco inaczej pojadą autobusy linii numer 723.


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w nocy z piątku na sobotę (31 lipca / 1 sierpnia), od godz. 22.00 do godz. 6.00 wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu (w rejonie przejazdu kolejowego). Na czas prowadzenia tych prac, dla autobusów komunikacji miejskiej wyznaczone zostały trasy objazdowe. Autobusy linii nr 26, 106 i 150 po obsłużeniu przystanku „Sosnowiec Jagiellońska Milmex” będą kursowały ulicami: Ostrogórską, 1 Maja, Mikołajczyka, Powstańców, Orląt Lwowskich, do włączenia się na trasy rozkładowe na przystanku „Sosnowiec Modrzejów Rynek” (dotyczy linii nr 26 i 150) lub dalej ulicą Katowicką w Mysłowicach, do włączenia się na trasę rozkładową na przystanku „Mysłowice Dworzec PKP” (dotyczy linii nr 106).Trasa w kierunku przeciwnym będzie przebiegała analogicznie.

Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Sosnowiec Radocha”, „Mysłowice Targ Miejski”, „Mysłowice Świerczyny”, „Mysłowice Kopalnia”, „Mysłowice Szpital, „Mysłowice Komenda Policji” oraz z obsługi linii nr 26 i 150 przystanek „Mysłowice Kościół” a z obsługi linii nr 106 przystanek „Mysłowice Katowicka”.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 sierpnia (sobota) 2015 roku ulega zmianie rozkład jazdy linii autobusowej numer 609. Rozkład jazdy w ciągu całego tygodnia zakłada opóźnienie o 7 minut odjazdu kursu z godziny 15.03 na 15.10 z przystanku „Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice”, celem umożliwienia powrotów z pracy. W konsekwencji, opóźniony o 7 minut zostanie również kurs powrotny z Łaz Grabowej, z godziny 15.46 na godzinę 15.53.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że na wniosek gminy Czeladź od 1 sierpnia (sobota) 2015 roku zmianie ulega rozkład jazdy linii autobusowej numer 723. Na wybranych kursach nastąpi zmiana trasy poprzez skierowanie do przystanku „Czeladź Wojkowicka Pętla” kursów obecnie realizowanych tylko do przystanku „Czeladź Targowisko”. Zmiany dotyczą popołudniowych kursów w dni robocze i soboty oraz wszystkich kursów w niedziele i święta. Rozkłady zakładają również opóźnienie o 10 minut wieczornego kursu, z przystanku „Czeladź Wojkowicka Pętla” o godzinie 22.06, celem umożliwienia powrotów z pracy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *