Czas na Noc (bez) Biletów

P1050648W ciągu najbliższej nocy za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych nie będzie można rezerwować i kupować biletów przewoźników kolejowych PKP Intercity i Koleje Śląskie. Zarządca systemu dystrybucji, PKP Informatyka, chce przełączyć system by działał w nowocześniejszych warunkach. Biletów drogą elektroniczną nie będzie można nabywać od godziny 24.00 do godziny 5.00. Wszystkie inne kanały sprzedaży będą w tym czasie dostępne dla pasażerów.


Jak zapewnia PKP Informatyka nocna operacja nie ma nic wspólnego z ostatnią awarią systemu. Operacja jest ponoć zaplanowana i została poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami, próbami i testami. Prace zostały zaplanowane w ten sposób, aby proces przełączenia systemu był maksymalnie bezpieczny i jak najmniej odczuwalny dla pasażerów. Teraz ma być to tylko przeniesienie systemu w lepsze środowisko wirtualne, czego efektem ma być bardziej przyjaźnie i funkcjonalnie dla odbiorców przy zawieraniu transakcji. Warto dodać, że roszada dotyczy tylko dwóch wyżej wymienionych przewoźników. Pasażerowie chcący skorzystać z pociągów innych spółek nie będą mieli problemu z zakupem biletu poprzez wszystkie dostępne kanały.

W nocy nie będzie dostępna sprzedaż biletów krajowych w biletomatach, przez internet i aplikację mobilną. Obaj przewoźnicy przygotowali się na te utrudnienia. Bilety PKP Intercity bez rezerwacji miejsca będzie można kupić wyłącznie w kasach na dworcach i na pokładach pociągów. Przedstawiciele tej spółki zapewnili, że w pociągach tej firmy, drużyny konduktorskie zostały przygotowane do udzielania pasażerom wsparcia i nie będą pobierać opłaty za wystawienie biletu w pociągu. Pociągi Koleje Śląskich w godzinach 0.00 – 3.00 nie kursują w ogóle, natomiast ci, którzy zmuszeni są korzystać z pierwszych porannych kursów będą mogli kupić bilety albo w kasach na przystankach i dworcach kolejowych lub bezpośrednio po wejściu do pojazdu.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *