Pociągi z Węgierskiej Górki do Milówki już jeżdżą – aktualizacja

Burza Zdjęcie: Facebook
Burza
Zdjęcie: Facebook

Zakończone zostało usuwanie wszystkich uszkodzeń i zawalonych drzew po wczorajszej wichurze i burzach, które przeszły nad niektórymi częściami naszego województwa. Nie jeździły pociągi na liniach S5, S6 i S7. Dopiero dzisiaj został przywrócony ruch pociągów między Milówką a Węgierską Górką.  Z powodu burzy oraz silnego wiatru i spadających na sieć trakcyjną drzew wystąpiła wczoraj przerwa w ruchu pociągów na liniach S5 Katowice – Zwardoń oraz S6 Katowice – Wisła. Nieprzejezdne były odcinki Pszczyna – Kobiór oraz Milówka – Węgierska Górka. Pociągi relacji Wisła Głębce (16:37) – Katowice (19:08) oraz Katowice 17:29 – Zwardoń 20:33 z związku z uszkodzeniami sieci trakcyjnej uszkodziły pantografy i ich dalsza jazda nie była możliwa.

Z tych samych powodów co wyżej nieprzejezdny był także odcinek Mikołów – Orzesze. Za pociągi relacji Racibórz (17:39) – Katowice (19:40) oraz Katowice (19:27) – Racibórz (21:25) również zorganizowano komunikację zastępczą. Dzisiaj na linii S7 pociągi kursują już według rozkładu jazdy. Generalnie, za wszystkie odwołane wczoraj pociągi na wszystkich liniach zorganizowana została autobusowa komunikacja zastępcza.

Dopiero dzisiaj  udało się naprawić wszystkie szkódy na odcinku pomiędzy Węgierską Górka a Milówką na linii S5. Pasażerowie zmuszeni byli korzystać z uruchomionej autobusowej komunikacji zastępczej.

AKTUALIZACJA:

Według informacji zawartej na oficjalnej stronie Kolei Śląskich o godzinie 12 ruch pociągów na odcinku Węgierska Górka – Milówka został przywrócony, tym samym wszystkie szlaki w naszym regionie są już przejezdne, a ruch pociągów odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *