Dworzec bez wakacji

Dzisiaj mają zakończyć się prace torowe przy wjeździe na dworzec od miejscowości Ropice
Dzisiaj mają zakończyć się prace torowe przy wjeździe na dworzec od miejscowości Ropice

Trwają prace remontowe na dworcu kolejowym w Czeskim Cieszynie. Po oddaniu do użytku peronów 3 i 4, ekipy zabrały się za przebudowę platform 1 i 2. Dzisiaj mają zakończyć się prace przy wjeździe na dworzec od strony miejscowości Ropice i linia S7, która ma w przyszłości zostać przedłużona do polskiego Cieszyna, ma wrócić na swoja nominalną trasę. Od 1 lipca pociągi na tym szlaku kursowały wyłącznie na odcinku Hnojnik – Frydek Mistek, a pozostałą część obsługiwała zastępcza komunikacja autobusowa.


Od 10 lipca w związku z przebudową peronów 1 i 2 zmieniła się organizacja ruchu pieszych i by dostać z budynku dworca na ul. Jablunkovską trzeba przejść specjalnym ciągiem wyznaczonym dla pieszych przez fragment placu budowy. Zaczyna się on tuż obok budynku dworca od strony ulicy Nadrazni. Po dotarciu na peron 3 należy się skierować się do schodów do przejścia podziemnego i tamtędy przejść do wyjścia od strony ulicy Jablunkovskiej w okolicach sklepu Billa.

Wyremontowane perony robią pozytywne wrażenie. Nowe wiaty, ławki, wyświetlacze z informacją dla podróżnych, system monitoringu – to efekt tych prac.  Z każdego peronu będzie możliwość skorzystania z windy (jeszcze są nieczynne), by dostać się do przejścia podziemnego pod dworcem. Całość pokrywa estetycznie położona kostka wraz z wyznacznikami krawędzi dla osób niewidomych.

Swoją chwilę ciszy mają także mieszkańcy Małej Łąki w polskiej części miasta, ponieważ pociągi PKP Cargo, które tamtędy regularnie kursują do Czech z koksem i rudą, aktualnie jeżdżą do Trzyńca przez Zebrzydowice i Karwinę. Związane jest to z remontem liczącego nieco ponad 400 metrów toru łączącego stację po czeskiej stronie z mostem granicznym na Olzie. Tutaj ruch ma zostać przywrócony na początku sierpnia, natomiast zakończenie wszystkich prac na dworcu i w jego okolicy planowane jest na koniec bieżącego roku.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *