Objazdy i remonty na drogach

2400Mimo wakacji na niektórych drogach w naszym województwie trwają prace remontowe,  co powoduje konieczność korygowania tras niektórych autobusów. Od soboty rozpoczęła się przebudowa na ulicy Wolności w Chorzowie, przez co wprowadzono objazdy dla linii autobusowych numer 998 oraz T-9. Z kolei w Dąbrowie Górniczej zakończyła się budowa kanalizacji w ciągu ulic Hallerczyków i Relaksowej w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Zmiana rozkładów jazdy dla linii nr 140, 175 i 637. 


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od  soboty (11 lipca) na ul. Wolności w Chorzowie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinku od  skrzyżowania z ul. Chrobrego  do  skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich wprowadzono ruch jednokierunkowy, co uniemożliwia miprzejazd od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do skrzyżowania z ulicą Chrobrego.

W związku z tym, od tego dnia wprowadzony został  objazd dla linii nr 998 oraz dla autobusowej komunikacji zastępczej, tj. linii nr T-9. Objazd obowiązywał będzie tylko w kierunku centrum Chorzowa. Autobusy kursują ulicami Dąbrowskiego i Zjednoczenia aż do włączenia się na swoje rozkładowe trasy. Linie nie obsługują przystanku „Chorzów Kościół św. Jadwigi”. W zamian zatrzymują się na przystanku „Chorzów ZUS”.

 Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje także, że zakończone zostały prace budowlane na ulicach Hallerczyków i Relaksowej w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. W związku z tym od ubiegłej soboty (11 lipca) linie autobusowe nr 140, 175 i 637 powróciły na swoje stałe trasy rozkładowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *