AKŚ do kontroli

Pechowiec EN57AKŚ - 224. Kilkanaście dni temu dopadli go graficiarze,  teraz się rozpadł
Wszystkie pociągi EN57AKŚ przejdą dodatkowe kontrole

Poniedziałkowe rozerwanie pociągu EN57AKŚ – 224 sprawiło, że wszystkie jednostki typu AKŚ, łącznie z pociągami EN71, będące na stanie Kolei Śląskich zostaną skierowane na dodatkowe przeglądy, by wyeliminować podobne zdarzenia w przyszłości


Przypomnijmy, że w trakcie rozkładowego kursu w jednostce EN57AKŚ – 224 nastąpiła awaria sprzęgu łączącego poszczególne człony pociągu. Skutkiem było tzw. rozerwanie pociągu, czyli odczepienie części jednostki od reszty. Zdarzenie bardzo niebezpieczne, jednak tym razem obyło się bez osób poszkodowanych.  Wszystkie pociągi AKŚ na stanie Kolei Śląskich to byłe standardowe jednostki EN57 i wszystkie zostały zmodernizowane w firmie Newag SA w Nowym Sączu.  Śląski przewoźnik podjął działania do wyjaśnienia przyczyn poniedziałkowej usterki oraz,  co ważniejsze,  uniknięcia podobnych awarii w przyszłości.

– Firma Newag została poinformowana już o całym zdarzeniu,  jej przedstawiciele będą wchodzić w skład komisji badającej przyczyny zaistniałej awarii. Koleje Śląskie już przy udziale Newagu podjęły już również dodatkowe działania – zarówno w przypadku EN57AKŚ, jak i 71AKŚ – w celu weryfikacji stanu technicznego sprzęgów międzywagonowych – powiedziała Magdalena Iwańska z zespołu prasowego Kolei Śląskich Sp. z o. o.

Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że pojazd, który uległ awarii w Rybniku w poniedziałek, 16 czerwca z wynikiem pozytywnym zakończył poszerzony przegląd wykonany właśnie w Nowym Sączu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *