Krajobraz po nawałnicach

Ze względu na uszkodzenia infrastruktury kolejowej na niektórych liniach w naszym regionie występują duże utrudnienia w ruchu pociągów. Niektóre linie są nadal nieprzejezdne. Będziemy chcieli na bieżąco informować o likwidacji utrudnień powstałych w wyniku dzisiejszych i wczorajszych burz.


Najgorsza sytuacja panuje w południowej części województwa, dokładne informacje zawarte są w ostatnim komunikacie, który na swojej stronie internetowej zamieściły Koleje Śląskie.  Pozwolimy go sobie zacytować niemal w całości:

„Największe utrudnienia w ruchu pociągów występują na południu województwa. W relacjach Katowice-Tychy, Katowice-Czechowice-Dziedzice, Katowice-Wisła Głębce transport jest prowadzony przez zastępczą komunikację autobusową. Jednak ze względu na utrudnienia na drogach spowodowane burzami, autobusy za odwołane pociągi mogą przyjeżdżać z opóźnieniami.

Przejazdy na linii S1 (Gliwice-Częstochowa) oraz S8 (Katowice-Lubliniec) przebiegają bez większych utrudnień. Pociągi kursują również w relacji Chałupki-Racibórz, Racibórz-Sumina oraz Bielsko Biała-Zwardoń i Katowice-Imielin.  Na niektórych trasach pociągi mogą kursować z opóźnieniami ze względu na skomunikowanie z zastępczą komunikacją autobusową.

Komunikacja na pozostałych liniach zostanie wznowiona, gdy tylko usunięte zostaną uszkodzenia wywołane nawałnicami”

„Od rana zarządca infrastruktury przywrócił ruch na linii z Poznania do Kiekrza (kierunek Poznań – Pomorze), z Krakowa do Katowic i w stronę Warszawy.

Pasażerowie pociągu IC Chopin ruszyli w dalszą drogę podstawionymi autobusami do Katowic. Tam będą mogli przesiąść się do pociągu Pendolino, który zabierze ich w dalszą drogę do Warszawy, z przystankiem w Zawierciu. Podróżnymi cały czas opiekuje się drużyna konduktorska.

Odwołano 136 pociągów na nieprzejezdnych trasach, w 32 przypadkach przewoźnicy wprowadzili komunikację zastępczą. Liczba opóźnionych pociągów zmniejszyła się do 80 składów. Na terenie województwa śląskiego, małopolskiego przewoźnicy wprowadzili wzajemne honorowanie biletów.

Zespoły techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz specjaliści z PKP Energetyka od wczorajszego dnia pracują nad udrożnieniem tras. Na liniach kolejowych w Małopolsce i na Śląsku wciąż pracują 22 pociągi sieciowe i 47 zespołów szybkiego usuwania awarii. Do pomocy wzywana jest także na bieżąco Straż Pożarna” – to z kolei fragment informacji, którą na swojej stronie zamieściła spółka PKP Intercity o godz. 14. 

Jeśli pojawią się kolejne komunikaty ze strony przewoźników bądź zarządcy infrastruktury,  będziemy się starali publikować je na bieżąco.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *