Autobusem do Strefy Kultury w Katowicach?

OLYMPUS DIGITAL CAMERANowe budynki, drogi i parkingi, a autobusu brak – tak w skrócie można opisać jak wygląda komunikacja miejska w obrębie Strefy Kultury w Katowicach. Na szczęście, za sprawą interwencji radnego już niedługo powinno być lepiej.


Brak bezpośredniej obsługi Strefy Kultury jest sporym utrudnieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych, dla których dojście z pobliskich przystanków stanowi nie lada wyzwanie. O wydłużenie autobusów jednej z linii walczyła jakiś czas temu Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego, jednak jej starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Sprawa drgnęła dopiero, gdy zainteresował się nią Maciej Biskupski, miejski radny.

Jest propozycja dokonania zmiany trasy linii autobusowej nr 940 przez objęcie obsługą podziemnego dworca, skierowaniu ulicami Olimpijską, Góreckiego i Dobrowolskiego, objęcie obsługą Muzeum Sląskiego wraz z obsługą przystanku przy ul. Dobrowolskiego oraz z jednoczesną zmianą częstotliwości kursowania. Zmiany wymagają akceptacji Urzędu Miasta – wyjaśnia Anna Koteras, z wydziału prasowego KZK GOP.

Strefę Kultury w Katowicach tworzą Międzynarodowe Centrum Kongresowe, gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowa siedziba Muzeum Śląskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *