Rewitalizacja linii kolejowej nr 62

PKP Polskie Linie Kolejowe w dniu 4 kwietnia 2015 r. ogłosiły przetarg na „Rewitalizację linii kolejowej nr 62 na odcinku Sosnowiec Dańdówka – Sosnowiec Główny” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych w ruchu towarowym na terenie Śląska”.


Na sfinansowanie tego zamówienia, zarządca infrastruktury kolejowej przeznaczył 26 248 200,00 PLN brutto. PKP PLK planuje podpisanie umowy z wykonawcą – CTL Service Sp. z o.o. z Sosnowca – w pierwszej połowie lipca 2015 r.

Zakres prac związanych z rewitalizacją tego odcinka obejmuje wymianę torów na długości ok. 7 km, wymianę 14 rozjazdów, naprawę i konserwację obiektów inżynieryjnych, wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowę sieci trakcyjnej oraz przebudowę 2 przejazdów kolejowych kategorii „A” (przejazd z dróżnikiem) w okolicy stacji Sosnowiec Południowy.

Ponieważ jest to bardzo krótki odcinek, skrócenie czasu przejazdu będzie minimalne i prawie nie odczuwalne dla podróżnych. Podstawowym efektem remontu tego odcinka będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróżowania – wyjaśnia Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK.

Wszystkie prace mają zakończyć się do listopada 2015 roku. W czasie trwania remontu, na odcinku Katowice – Sosnowiec Dańdówka zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *