Koleje Śląskie zamierzają poprawić SIP

Koleje Śląskie od grudnia 2012 mają sporo problemów z prawidłowym działaniem SIP-u
Koleje Śląskie od grudnia 2012 mają sporo problemów z prawidłowym działaniem SIP-u

System informacji pasażerskiej to w obecnych czasach absolutnie kluczowy czynnik związany z transportem kolejowym. Urząd Transportu Kolejowego niejednokrotnie karał już przewoźników pasażerskich, za brak bądź złe jego działanie.


O tym, że Prezes UTK nie przepuszcza płazem niedociągnięć w tej płaszczyźnie przekonały się już Koleje Śląskie. Śląski przewoźnik w kwietniu 2013 roku ukarany został karą pieniężną w wysokości 189 547,39 zł. I choć obecnie, nie zawsze wszystko funkcjonuje tak jak należy, to widać zdecydowaną poprawę spółki w tej dziedzinie.

Już niedługo powinno być jeszcze lepiej, ponieważ Koleje Śląskie, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, podobnie jak w przypadku przetargu na tabor, przygotowują się do ogłoszenia przetargu, który ma na celu unifikacje systemu informacji pasażerskiej w pociągach śląskiego przewoźnika.

Zakładamy, że przetarg zostanie ogłoszony w III kwartale tego roku. Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia – przyp. red) z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik spółki.

Wychodzi na to, że przed Kolejami Śląskim pracowite lato.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *