PKM Sosnowiec zachwala nowe autobusy

Solaris Urbino 18, PKM Sosnowiec
Solaris Urbino 18, PKM Sosnowiec

Od 14 marca 2015 roku PKM Sosnowiec w swoim parku taborowym posiada 14 nowych autobusów firmy Solaris Bus & Coach. Niewykluczone także, że już niedługo do stolicy Zagłębia, trafi kolejna partia nowych autobusów – hybrydowych i być może elektrycznych


Do Sosnowca trafiło sześć dwunastometrowców (Solaris Urbino 12) i osiem osiemnastometrowców (Solaris Urbino 18). Nowe pojazdy obsługują linie nr: 35, 106, 221, 235, 635, 723, 808, 811, 815 i 902N. Autobusy chwalone są nie tylko przez pasażerów, ale także i kierowców. Estetyczny wygląd, cicha praca, klimatyzacja czy gniazda USB – wszystko to ma wpływ reakcję osób korzystających z usług PKM Katowice.

Na dzień dzisiejszy nowe autobusy możemy określić mianem bezawaryjnych – zachwala nowe pojazdy, Bożena Kuznowicz z PKM Sosnowiec.

Być może do stolicy Zagłębia już niedługo trafią kolejne nowoczesne pojazdy. Wszystko za sprawą konkursów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Jeżeli chodzi o pozyskanie funduszy z UE (ponad 100 mln zł – przyp. red.) na nowe autobusy, informujemy, że obecnie oczekujemy na ogłoszenie stosownych konkursów w ramach ZIT. Jednocześnie potwierdzamy chęć zakupu nowych autobusów wyłącznie w ramach ZIT – Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – tłumacz Pani Bożena.

Plany dotyczą zakupu autobusów z klasycznym napędem Diesla Euro 6, hybrydowych, a także jeśli procedury na to pozwolą, autobusów elektrycznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *