Remont goni remont

Sosnowiec, skrzyżowanie ul. Malachowskiego i 3 Maja
Skrzyżowanie ul. Malachowskiego i 3 Maja w Sosnowcu

Przed mieszkańcami Katowic, Sosnowca, Chorzowa i innych miast, przez które przejeżdżają Tramwaje Śląskie ciężkie lato. Wszystko za sprawą licznych remontów prowadzonych przez spółkę.


Najwięcej utrudnień jest w Sosnowcu, gdzie równolegle realizowanych jest aż 5 inwestycji. Na ul. 3 Maja wymieniane są mocowania torowiska, gdzie po zakończeniu montażu nowych torów, cały fragment – od ul. Małachowskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego – uzupełniony zostanie o nawierzchnię z czerwonego asfaltu. Postępują prace w ciągu ulicy Piłsudskiego i Sienkiewicza, gdzie rozpoczęto już już układanie warstw podbudowy pod nowy tor, natomiast inwestycja prowadzona na ul. Małachowskiego została zakończona i ulica jest już otwarta dla ruchu samochodowego.

Zaawansowane praca remontowe prowadzone są również na rondzie im. Gierka. Inwestycją, która powoduje największe utrudnienia, szczególnie w porannym i popołudniowym szczycie, jest modernizacja rozjazdów na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Piłsudskiego. W tym rejonie ruch samochodów jest ograniczony do jednego pasa.

W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego obecnie realizowanych jest 5 zadań, których łączny koszt sięga blisko 15 mln zł netto – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie

Wszystkie inwestycje związane są z projektami pn: Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą – etap II

4 komentarze

    1. Na wstępie wspomnieliśmy o wszystkich remontach prowadzonych przez Tramwaje Śląskie, po czym skupiliśmy się na tych prowadzonych na terenie Sosnowca. W który miejscu widzi Pan kłamstwo?

      W kolejnych dniach planujemy opisać remonty w pozostałych miastach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *