„12” zmienia trasę

IMAG0857
Autobus linii nr 12 na katowickim dworcu

Radny Józef Zawadzki od dłuższego czasu domagał się, aby linia nr 12 wróciła na dawną trasę. Gdy jego starania wsparł wiceprezydent Katowic Krzysztof Mikuła, stało się niemal pewne, że proponowana zmiana jest coraz bliżej wcielenia w życie.


W obecnej formie „12” kursuje w dni robocze co 10 minut i jest jednym z najszybszych oraz najwygodniejszych połączeń Ligoty z centrum Katowic. Powrót do przeszłości, czyli do kursowania ulicami Załęską i Dziewięciu z Wujka, sprawi, że autobusy będę jeździć dłużej, a mieszkańcy budynków przy ul. Ligockiej, stracą prawie jedną trzecią obecnych połączeń.

Zmiana trasy linii nr 12 wprowadzona zostanie zgodnie z wnioskiem Urzędu Miasta w Katowicach od 1 lipca 2015 roku i dotyczy wszystkich kursów tejże linii – tłumaczy Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Dłuższa trasa, oznacza zmianę częstotliwości kursowania autobusów.

Zmiany zostały przygotowane przy utrzymaniu obecnego poziomu pracy eksploatacyjnej realizowanej na tej linii, tj. kosztem zmiany częstotliwości w dni robocze szkolne z co 10 na co 12 minut w godzinach 9:20-12:00 – przyznaje rzecznik.

Nie jest tajemnicą, że parę miesięcy temu KZK GOP nie był zwolennikiem powyższych zmian, argumentując to koniecznością zapewnienia jak najszybszego połączenia Ligoty z centrum. W rozmowie z nami, przedstawiciele związku nie chcieli oceniać wprowadzanej zmiany. Ile kosztować będzie zmiana trasy linii nr 12?

Faktyczne koszty wprowadzenia zmiany mogą być przedstawione dopiero po przeprowadzeniu i porównaniu wykorzystania przejazdów przez pasażerów – dodaje Anna Koteras.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *