Specyfikacja gotowa

36WEa jest stawiany za wzór, jeśli chodzi o wyposażenie pociągu
36WEa jest stawiany za wzór, jeśli chodzi o wyposażenie pociągu

Koleje Śląskie zakończyły prace nad specyfikacją istotnych warunków zamówienia, czyli najistotniejszą częścią przetargu mającego wyłonić dostawcę nowych pociągów dla naszego przewoźnika. Oznacza to, że już niedługo poznamy datę konkursu.


O tym, że prace nad tzw. SIWZ dobiegły końca poinformował na portalu Forum Polskich Wieżowców wiceprezes śląskiej spółki, Dariusz Pękosz. W informacji znalazły się też podziękowania dla członków forum, ponieważ nadesłane przez nich niektóre propozycje zostały uwzględnione przy tworzeniu tego dokumentu. To właśnie ta specyfikacja będzie określać jak będą wyposażone nasze nowe pociągi i przede wszystkim jakie to będą pociągi, ponieważ jak prezes Pękosz wspominał swego czasu na naszych łamach, że zbliżający sie przetarg ma być pierwszym etapem działań spółki w kierunku jak największej unifikacji taboru. Jedną z jej głównych bolączek jest właśnie „rozstrzał” taborowy (dzisiaj jeździ w niej ponad 12 różnych rodzajów pociągów), co fatalnie wpływa na utrzymanie i serwisowanie sprzętu.

Domknięcie spraw związanych z istotnymi warunkami zamówienia powoduje, że spółka w najbliższym czasie ogłosi termin do którego można składać oferty wraz z datą rozstrzygnięcia przetargu. Kilka tygodni temu władze spółki określiły go na połowę lipca. Trudno dzisiaj spekulować czy rzeczywiście zostanie on dotrzymany, jednak wszystko wskazuje na to, że pierwsze nowe pociągi pojawią się najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *