Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji

2400Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Sławkowie, Katowicach i Zabrzu. Wszystkie wchodzą w życie dziś, tj. 15 czerwca 2015 roku. 


W Sławkowie od 15 czerwca (poniedziałek) z powodu remontu przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Krakowskiej, linia autobusowa nr 959 będzie zawieszona. Z powodu remontu, fragment ww. ulicy zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Obsługę rejonu Miedawy przejmie linia autobusowa nr 949, której kursy do Dębowej Góry zostaną wydłużone do przystanku Sławków Miedawa Tartak.

Zabrze – wydłużenie trasy linii nr 234
Od 15 czerwca (poniedziałek) wydłużona zostanie trasa linii nr 234. Autobus dodatkowo obsługiwał będzie rejon ulic: Kawika, Modrzewiowej i Kalinowej w Zabrzu Zaborzu. Uruchomione zostaną nowe przystanki przy ul. Kawika i Kalinowej – Zabrze Poremba Kawika i Zabrze Poremba Kalinowa. Po zmianie trasy linia nie będzie zatrzymywać się na przystanku Zabrze Poremba Agrestowa przy ulicy Korczoka.

Katowice – tymczasowa zmiana tras linii 110 i 910
W związku z pracami prowadzonymi przy naprawie chodnika przy wejściu głównym do Centrum Handlowego 3 Stawy od godz. 21:00 w poniedziałek 15 czerwca do godz. 12:00 we wtorek 16 czerwca, nastąpi wyłączenie z obsługi przystanku autobusowego Osiedle Paderewskiego 3 Stawy (stanowisko przy wejściu głównym). Autobusy linii nr 110 pojadą do przystanku końcowego Muchowiec Pętla. Autobusy linii nr 910 po obsłudze przystanku Osiedle Paderewskiego Pomnik, zatrzymywać się będą na przystanku Osiedle Paderewskiego 3 Stawy (przystanek dla linii nr 674, usytuowany w ciągu ulicy Lotnisko bezpośrednio za wjazdem do Centrum Handlowego 3 Stawy), następnie pojadą ulicami: Szybowcową, droga zbiorczą przy A4, Prowansalską i Pułaskiego, do włączenia się na trasę rozkładową na przystanku Osiedle Paderewskiego Pomnik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *