Fotorelacja z Gliwic

Gliwice, Dworzec Kolejowy
Gliwice, Dworzec Kolejowy

Gliwice to kolejne miasto, które zyska nowoczesny dworzec kolejowy. Windy, ruchome schody i tunele – to wszystko ma powstać jeszcze w tym roku. Kompleks dworcowy zostanie również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Prowadzone prace powodują utrudnienia dla pasażerów kolei z Gliwic. Na czas remontu, dworzec tymczasowy, złożony z metalowych kontenerów, znajduje się na palcu przed remontowanym budynkiem stacji kolejowej. W kontenerach znajdują się się kasy biletowe, toalety, poczekalnia oraz tablice przyjazdów i odjazdów. Aby dostać się do pociągu, podróżni muszą udać się do specjalnie przygotowanego przejścia, skąd można dotrzeć do tunelu głównego i dalej na perony. O tym jak dostać się w poszczególne miejsca, informują żółte tablice informacyjne.

Przebudowa dworca to wspólny projekt PKP SA i PKP Polskich Linii Kolejowych. Inwestycja jest warta ponad 150 mln złotych, powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Jedynie prace przy peronie 4, zostaną sfinalizowane w 2016 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. i Aldesa Construcciones SA.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *