Pan Piotr będzie jeździł i jeździł

IMAG0820
Czy na tym bilecie jest możliwe przejechanie jednego dnia ponad 700 kilometrów?

Ile kilometrów można przejechać na bilecie dobowym Kolei Śląskich? 200? 400?600? Pan Piotr Goszczycki – zawodowo piekarz, a prywatnie pozytywnie zakręcony miłośnik kolei – przekonuje, że może to być więcej niż 700 kilometrów!Bilet dobowy Kolei Śląskich pozwala na podróżowanie wszystkimi liniami obsługiwanymi przez przewoźnika w określonych ramach czasowych. Jego cena wynosi 34 złote i zdaniem Pana Piotra powyższe koszty zwracają się już po przejechaniu dwóch odcinków po 80 km. Natomiast maksymalne możliwości podróży na takim bilecie w przypadku województwa śląskiego Pan Piotr szacuje na 718,54 km. Czy faktycznie taki wynik jest możliwy? Przekonamy się już 11 czerwca, kiedy to podróżnik w praktyce sprawdzi swoje założenia co do kolejowej „doby na Śląsku”.

Zgodnie z planem jego podróż po województwie śląskim ma się zacząć w Częstochowie o godzinie 3:28 i zakończyć w tym samym miejscu, blisko 50 minut po północy. Po drodze Pan Piotr odwiedzi m.in. Katowice, Racibórz, Tychy, Sosnowiec, Czechowice-Dziedzice, Cieszyn i Zwardoń. W plan przejazdu wliczona jest również ok. 40-minutowa przerwa w Katowicach, podczas której Pan Piotr będzie do dyspozycji mediów i chętnie spotka się z innymi miłośnikami kolei.
Wcześniej podobny „eksperyment” podróżnik przeprowadził już w województwie mazowieckim, gdzie na jednym bilecie dobowym udało mu się przejechać blisko1000 kilometrów.

Kolej należy do jednej z moich największych pasji. Podróżuję wyłącznie pociągami, a wszystkie kilometry przejechane w ten sposób skrzętnie „kolekcjonuję”. Obecnie mam na swoim koncie ok. 125 tysięcy kilometrów – mówi Piotr Goszczycki.
Celem akcji organizowanej przez Pana Piotra jest przede wszystkim propagowanie ruchu kolejowego i wszelkich korzyści z nim związanych. Przy okazji swojej podróży po województwie śląskim.

Pan Piotr będzie również promował niedawno wydaną antologię kolejową „Pociąg naszego wieku”. Zbiór ukazał się w 2015 roku nakładem wydawnictwa Komograf i Literacka pkp-jazda. Wśród dzieł zebranych przez Piotra Goszczyckiego znalazły się utwory stuautorów – głównie z Polski, ale również z Czech, Włoch czy Grecji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *