Pendolino nie pojechało…

Zdj. Facebook, Ceske Drahy
Zdj. Facebook, Česke Drahy

Wczoraj, w miejsce planowego pendolino, wyjechał z Pragi do Ostrawy najnowocześniejszy pociąg będący na stanie przewoźnika Česke Drahy.


Wczoraj o godzinie 13:39 z Pragi do Ostrawy wyruszył pociąg SuperCity nr 509. To jedno z kilkunastu połączeń tej kategorii dziennie na tej trasie, obsługiwanych składami pendolino. Tymczasem, wczoraj zamiast włoskiego składu pojawiła się produkowana przez Skodę lokomotywa serii 380, która ciągnęła za sobą siedem wagonów railjet, kursujących regularnie od grudnia ubiegłego roku na trasie Praga – Brno – Wiedeń – Graz.

O godzinie 16:45 pociąg zameldował się na głównym dworcu w Ostrawie, a niespełna pół godziny później jako pociąg SC 502 wyruszył w powrotną drogę do Pragi. Co ciekawe, nie wykorzystano wagonu sterowniczego znajdującego się w składach railjet, lecz przepięto lokomotywę, która przyciągnęła skład z czeskiej stolicy.

Česke Drahy nie podały powodu zastąpienia pendolino railjetami, trudno więc określić, czy był to jednorazowy epizod, czy początek jakiegoś eksperymentu czeskiego narodowego przewoźnika, mającego na celu uatrakcyjnienie oferty na trasie Praga – Ostrawa. Wiadomo jedynie, że dzisiaj na tym obiegu ponownie pojadą pociągi pendolino.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *