Gdzie jest pociąg?

PKP PLK
PKP PLK

Ludzie z zarządu PKP PLK S.A. z dumą poinformowali wczoraj o wprowadzeniu na swojej stronie internetowej nowinki technicznej, mającej na celu poprawienie jakości informacji dla podróżnych.


Tym razem można spokojnie stwierdzić, że nowoczesność dotarła do zarządcy naszej kolejowej infrastruktury. Co prawda, to rozwiązania stosują już od dawna Czesi czy Słowacy, o krajach zachodnich nie wspominając. Aplikacja działa od kilku dni, jednak szefowie spółki poinformowali o tym we wtorek, więc i my z wielką radością donosimy, że podróżni korzystający z kolei w Polsce otrzymali do dyspozycji aplikację monitorującą ruch pociągów na terenie kraju.

By dowiedzieć się czy nasz pociąg jedzie zgodnie z rozkładem należy wejść na stronę internetową: http://rozklad.plk-sa.pl, kliknąć w zakładkę „Mój pociąg”, a następnie w ikonę „Na mapie”.

Monitoring obejmuje wszystkie z ponad 4 tysięcy pociągów pasażerskich, uruchamianych każdego dnia przez 11 przewoźników korzystających z infrastruktury PKP PLK. Dane o pozycji pociągów pobierane są z ich nadajników GPS oraz z systemu sterowania ruchem zarządcy.

Podróżni będą mieli także dostęp do dodatkowych informacji takich jak np. uruchomienie komunikacji zastępczej, czy inne niedogodności z którymi mogą zetknąć się podróżni. Z aplikacji można korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Ma ona też być na bieżąco udoskonalana.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *