Wakacje z remontem

Prace remontowe na linii kolejowej nr 139
Prace remontowe na linii kolejowej nr 139

Prace remontowe przy torowisku na linii 139 między Katowicami a Bielskiem-Białą potrwają jeszcze kilka miesięcy. Aktualnie robotnicy działają między Pszczyną a Tychami.


Prace na linii nr 139 Katowice – Zwardoń rozpoczęły się w kwietniu, od poprawienia jakości szlaku między posterunkiem Mąkołowiec a stacją Tychy. Całość renowacji, która zostanie wykonana aż do stacji Czechowice Dziedzice Przystanek, polega na wzmocnieniu nawierzchni pod torami. Prace prowadzone są przy użyciu specjalnego pociągu, wyspecjalizowanego w naprawie podtorza oraz oczyszczarki tłucznia.

Od 11 maja robotnicy pojawili się na odcinku między Tychami a Pszczyną. Do 7 lipca remont prowadzony będzie w torze nr 2 między Kobiórem a Pszczyną. Podtorze wzmocnione zostanie na odcinku siedmiu kilometrów. Z kolei od 7 lipca do 26 lipca prace prowadzone będą w torze nr 1, między Kobiórem a Tychami. Tutaj remont wykonany zostanie na odcinku dwóch kilometrów. O harmonogramie dalszych prac będziemy informować wraz z następnymi komunikatami zarządcy infrastruktury, PKP PLK S.A., który odpowiada za ten remont.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *