Dodatkowa komunikacja na Juwenalia Śląskie

Dworzec autobusowy, Katowice
Dworzec autobusowy, Katowice

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że na czas „Juwenaliów Śląskich”, które będą się odbywać od czwartku do soboty (28, 29 i 30 maja 2015 r.) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej


W dniach 28-30 maja w Katowicach będą odbywały się koncerty z okazji Juwenaliów Śląskich 2015. W czwartek, tj. 28 maja koncerty odbędą się na terenie campusu akademików Uniwersytetu Śląskiego, a w dwóch kolejnych dniach impreza kontynuowana będzie w katowickim Parku Leśnym. W związku z tym KZK GOP wprowadza następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

W czwartek (28 maja 2015 r.), w godzinach wieczornych zwiększona zostanie liczba kursów dla linii autobusowej nr 12, zapewniając dojazd z rejonu akademików do centrum Katowic.

W piątek i sobotę godzinach popołudniowych i nocnych (29/30 maja oraz 30 maja/31 maja 2015) uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa JUWENALIA, kursująca na trasie: Katowice Plac Wolności – Katowice Dworzec (stanowisko nr 5) – Muchowiec Droga do Lotniska – Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Linia kursować będzie od godziny 17.30 do godziny 2.00 w nocy, z częstotliwością co 12 minut.

Od piątku do niedzieli włącznie (29 do 31 maja) – z uwagi na montaż i demontaż infrastruktury koncertowej oraz brak możliwości przejazdu ulicą Francuską na odcinku od skrzyżowania z ul. Lotnisko do pętli autobusowej – linia autobusowa nr 110 skierowana będzie we wszystkich kursach do pętli Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy, bez obsługi przystanków: Muchowiec Park oraz Muchowiec Pętla.

Dodatkowo KZK GOP przypomina, iż na na obszarze jego działania, funkcjonuje regularna komunikacja nocna. Wszystkie linie nocne odjeżdżają z przystanków podziemnego dworca autobusowego w Katowicach. Dodatkowo, związek informuje, że podczas Juwenaliów na liniach nr: 130N, 297N, 657N, 830N, 840N, 905N zwiększona zostanie pojemność autobusów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *