Drobne zmiany na S78

P1060128(1)Po nieco dłuższej niż planowaliśmy przerwie, wracamy do opisu zmian w rozkładzie jazdy pociągów osobowych, które wejdą w życie z dniem 14 czerwca. Pozostajemy przy liniach „peryferyjnych” i na tapetę bierzemy szlak łączący Racibórz z Chałupkami, w nomenklaturze Kolei Śląskich oznaczony symbolem S78. 


Żadnej rewolucji nie będzie, co więcej, ciężko mówić o jakichś zmianach, bowiem jedyne co ulegnie zmianie od 14 czerwca, to godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów. Połączeń będzie dokładnie tyle, ile jest obecnie, czyli w dniu roboczym będzie to 5 połączeń do Chałupek i 5 z Chałupek oraz po 4 w każdą stronę w sobotę i niedzielę.

Zmiany godzin odjazdów pociągów nie są duże, zazwyczaj jest to parę minut w przód bądź w tył. O 15 minut wcześniej niż obecnie, czyli o 5:25 odjeżdżać będzie pierwszy pociąg w kierunku Chałupek (kursuje tylko w dni robocze – przyp. red.). Z kolei 13 minut wcześniej niż obecnie, czyli o 9:23 będzie odjeżdżał trzeci pociąg w kierunku Raciborza. Na pozostałych kursach zmiany są niewielkie.

Koleje Śląskie to nie jedyny przewoźnik, który kursuje po linii nr 151 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Chałupkami. Przewozy Regionalne również są tu obecne i wożą pasażerów do Kędzierzyna-Koźla oraz Wrocławia. Jednak, podobnie jak w przypadku śląskiego przewoźnika, w ich rozkładzie również próżno szukać dużych zmian. Od 14 czerwca, podobnie jak obecnie, między Raciborzem a Kędzierzynem-Koźlem kursować będzie 9 par pociągów, z czego trzy łączyć będą Racibórz z Wrocławiem. Prosimy jedynie zwrócić uwagę na godziny odjazdów, gdyż od połowy czerwca niektóre pociągi ruszać będą parę minut szybciej bądź później.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *