Drobne zmiany na S78

P1060128(1)Po nieco dłuższej niż planowaliśmy przerwie, wracamy do opisu zmian w rozkładzie jazdy pociągów osobowych, które wejdą w życie z dniem 14 czerwca. Pozostajemy przy liniach „peryferyjnych” i na tapetę bierzemy szlak łączący Racibórz z Chałupkami, w nomenklaturze Kolei Śląskich oznaczony symbolem S78. 


Żadnej rewolucji nie będzie, co więcej, ciężko mówić o jakichś zmianach, bowiem jedyne co ulegnie zmianie od 14 czerwca, to godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów. Połączeń będzie dokładnie tyle, ile jest obecnie, czyli w dniu roboczym będzie to 5 połączeń do Chałupek i 5 z Chałupek oraz po 4 w każdą stronę w sobotę i niedzielę.

Zmiany godzin odjazdów pociągów nie są duże, zazwyczaj jest to parę minut w przód bądź w tył. O 15 minut wcześniej niż obecnie, czyli o 5:25 odjeżdżać będzie pierwszy pociąg w kierunku Chałupek (kursuje tylko w dni robocze – przyp. red.). Z kolei 13 minut wcześniej niż obecnie, czyli o 9:23 będzie odjeżdżał trzeci pociąg w kierunku Raciborza. Na pozostałych kursach zmiany są niewielkie.

Koleje Śląskie to nie jedyny przewoźnik, który kursuje po linii nr 151 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Chałupkami. Przewozy Regionalne również są tu obecne i wożą pasażerów do Kędzierzyna-Koźla oraz Wrocławia. Jednak, podobnie jak w przypadku śląskiego przewoźnika, w ich rozkładzie również próżno szukać dużych zmian. Od 14 czerwca, podobnie jak obecnie, między Raciborzem a Kędzierzynem-Koźlem kursować będzie 9 par pociągów, z czego trzy łączyć będą Racibórz z Wrocławiem. Prosimy jedynie zwrócić uwagę na godziny odjazdów, gdyż od połowy czerwca niektóre pociągi ruszać będą parę minut szybciej bądź później.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *