Kosmetyka na S58

P1060128(1)Kolejna korekta obowiązującego rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie w niedzielę, 14 czerwca. Zmiany mają charakter kosmetyczny, ale warto przedstawić niektóre z nich, by podróżni wzięli je pod uwagę przy planowaniu podróży w tym okresie.Od dzisiaj systematycznie przybliżać będziemy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów osobowych, które wejdą w życie z dniem 14 czerwca. Zaczynamy od linii „peryferyjnej”, łączącej Czechowice-Dziedzice z Cieszynem, w nomenklaturze Kolei Śląskich oznaczonej symbolem S58. Jeśli chodzi o ilość połączeń, to od połowy czerwca nic się nie zmieni. Podobnie rzecz ma się z godzinami odjazdów i przyjazdów pociągów.

W dni robocze oba miasta połączone zostaną pięcioma parami pociągów, natomiast w soboty, niedziele i święta tych kursów będzie tylko trzy.  Jedyną zmianą jest nieco późniejsze wytrasowanie pociągów nr 94319 i 94366, które będą kursować pół godziny później niż obecnie. Z Czechowic-Dziedzic pociąg wystartuje o 16.07, czyli dokładnie 30 minut później niż teraz, natomiast z Cieszyna pociąg wyruszy w drogę powrotną o godz. 17.46, a nie jak ma to miejsce obecnie o 17.14. Pozostałe połączenia będą kursowały w godzinach zbliżonych, bądź identycznych, jak przed zmianą.

Utrzymany zostaje weekendowy pociąg z Cieszyna do Czechowic, który za trzy tygodnie odjeżdżać będzie z miasta nad Olzą o 8.09. Tak samo rzecz ma się z kursującym w dni robocze składem relacji Cieszyn – Katowice przez Oświęcim i Mysłowice. Pociąg nr 44348 wyjeżdżał będzie ze stacji początkowej o 6.16., by do stolicy województwa dotrzeć o 9.47. Przy korzystaniu z tego połączenia warto jednak wziąć pod uwagę przesiadkę w Czechowicach, co znacznie skróci nam czas do dotarcia do Katowic. Dodatkowo, w tym kombinowanym połączeniu obowiązuje bilet liniowy (relacja L65), dzięki czemu za podróż zapłacimy tylko 14 zł.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *