Kosmetyka na S58

P1060128(1)Kolejna korekta obowiązującego rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie w niedzielę, 14 czerwca. Zmiany mają charakter kosmetyczny, ale warto przedstawić niektóre z nich, by podróżni wzięli je pod uwagę przy planowaniu podróży w tym okresie.Od dzisiaj systematycznie przybliżać będziemy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów osobowych, które wejdą w życie z dniem 14 czerwca. Zaczynamy od linii „peryferyjnej”, łączącej Czechowice-Dziedzice z Cieszynem, w nomenklaturze Kolei Śląskich oznaczonej symbolem S58. Jeśli chodzi o ilość połączeń, to od połowy czerwca nic się nie zmieni. Podobnie rzecz ma się z godzinami odjazdów i przyjazdów pociągów.

W dni robocze oba miasta połączone zostaną pięcioma parami pociągów, natomiast w soboty, niedziele i święta tych kursów będzie tylko trzy.  Jedyną zmianą jest nieco późniejsze wytrasowanie pociągów nr 94319 i 94366, które będą kursować pół godziny później niż obecnie. Z Czechowic-Dziedzic pociąg wystartuje o 16.07, czyli dokładnie 30 minut później niż teraz, natomiast z Cieszyna pociąg wyruszy w drogę powrotną o godz. 17.46, a nie jak ma to miejsce obecnie o 17.14. Pozostałe połączenia będą kursowały w godzinach zbliżonych, bądź identycznych, jak przed zmianą.

Utrzymany zostaje weekendowy pociąg z Cieszyna do Czechowic, który za trzy tygodnie odjeżdżać będzie z miasta nad Olzą o 8.09. Tak samo rzecz ma się z kursującym w dni robocze składem relacji Cieszyn – Katowice przez Oświęcim i Mysłowice. Pociąg nr 44348 wyjeżdżał będzie ze stacji początkowej o 6.16., by do stolicy województwa dotrzeć o 9.47. Przy korzystaniu z tego połączenia warto jednak wziąć pod uwagę przesiadkę w Czechowicach, co znacznie skróci nam czas do dotarcia do Katowic. Dodatkowo, w tym kombinowanym połączeniu obowiązuje bilet liniowy (relacja L65), dzięki czemu za podróż zapłacimy tylko 14 zł.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *