Bezpieczne zakupy Kolei Śląskich

35WE, Koleje Śląskie
35WE, Koleje Śląskie

Koleje Śląskie coraz realniej przymierzają się do zakupu nowego taboru. Zamówienie opiewać będzie najprawdopodobniej na zakup 17 nowych jednostek, a przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.


Sprawa planów zakupów taborowych Kolei Śląskich od kilkunastu miesięcy stanowi przedmiot zainteresowania mediów i pasażerów. Podróżnicza ruletka polegająca na trafieniu na stare składy EN57, wypożyczone od Przewozów Regionalnych bądź nowoczesne składy będące na stanie przewoźnika i wynikająca z tego różnica w komforcie przejazdu sprawiła, że sprawa jak najszybszego zastąpienia popularnych „kibli” awansowała do rangi  jednego z najbardziej interesujących zagadnień, dotyczących przyszłości i jakości komunikacji kolejowej w naszym regionie.

Z powagi sytuacji zdają sobie sprawę także przedstawiciele Kolei Śląskich. Od kilkunastu miesięcy trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu przedmiotem, którego  będzie zakup nowych pociągów.  Z informacji pojawiających się u źródeł wygląda na to, że przygotowania wbiegły na ostatnią prostą i w ciągu najbliższych dwóch miesięcy konkurs zostanie przeprowadzony. Pojawiły się natychmiast dywagacje dotyczące  ilości nowego taboru, mającego zasilić flotę KŚ. Jest mowa o 17 sztukach, choć pojawiły się informacje mówiące o 19, a nawet 24 nowych pociągach.

– Nie są to informacje nieprawdziwe. Faktycznie, rozważane są trzy  opcje, jednak aktualnie najbardziej bezpieczną wersją jest zakup 17 składów. Mniej nie będzie, a jeśli uda się pozyskać więcej to tym lepiej – zapewnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy śląskiego przewoźnika.

Więcej o planach taborowych i rozkładowych Kolei Śląskich na przyszłość Kolei Śląskich napiszemy szerzej w najbliższym czasie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *