Prawdziwy koniec w czerwcu

Fot. Katarzyna Przypadło
Fot. Katarzyna Przypadło
Jeszcze przez dwa miesiące będą trwały prace przy całkowitym zakończeniu modernizacji linii kolejowej nr 158 pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Rybnikiem. Jednak wpływ obecności ekip remontowych na zakłócenia punktualności pociągów jest coraz mniejszy.


Prawdą jest, że pociągi jeżdżą coraz punktualniej na tej linii, co więcej, odnotowaliśmy, co jeszcze kilka tygodni temu się nie zdarzało, że pociągi PKP Intercity przyjeżdżają już do Katowic punktualnie. Pamiętajmy, że zmieniona jest również organizacja ruchu po czeskiej stronie, po pożarze w Boguminie, co dodatkowo komplikuje życie kolejarzom.

Całkowitą realizację zadania planujemy zakończyć do końca czerwca, jednak utrudnienia dla podróżnych są już praktycznie nie odczuwalne – zapewnia Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Warto dodać, że jeden z naszych Czytelników zaproponował dość ciekawe rozwiązania dotyczące organizacji ruchu na tym szlaku. Rozważania te skierowaliśmy do zarządcy infrastruktury i jak tylko uzyskamy odpowiedź poinformujemy o tym zarówno samego zainteresowanego, jak i Czytelników.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *