Edyty nie trafią na Śląsk?

Fot. Kolejowa Galeria Dozera
Fot. Kolejowa Galeria Dozera

W zeszłym tygodniu PKP Intercity po raz pierwszy potwierdziło, że w strategii taborowej przewoźnika nie ma miejsca dla jednostek ED74. O zamiarach krajowego przewoźnika względem 14 pociągów wyprodukowanych przez bydgoską Pesę poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na interpelacje jednego z posłów, dotyczącą możliwości zakupu kolejnych pociągów PesaDART.


Przy okazji tej informacji, niemal od razu rozpoczęły się wyliczenia, kto jest i kto mógłby być zainteresowany nabyciem jednostek ED74. Pojawiły się spekulacje, że zainteresowanie tymi pociągami wykazują także Koleje Śląskie. Postanowiliśmy to sprawdzić.

W tym momencie opcji zakupu ED74 nie rozważamy – uciął krótko Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

PKP Intercity obecnie posiada w swoim parku taborowym 14 jednostek ED74, jednak tylko połowa z nich jest sprawna i wyjeżdża w trasy z pasażerami. Dla pozostałych, które stoją na krakowskiej bocznicy PKP Intercity, przewoźnik dotychczas nie znalazł zastosowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *