Prezentacja nowych autobusów dla MZK Jastrzębie

Stanisław Słowiński, prezes PKM Jastrzębie
Fot. MZK Jastrzębie

Wczoraj o godz. 12.00 na terenie zajezdni MZK przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu-Zdroju obyła się prezentacja nowych autobusów, które w kwietniu ruszą na trasy Jastrzębia i okolic. Będzie to 25 pojazdów marki Scania Citywide i 14 autobusów Solaris New Urbino, które będą obsługiwane przez firmę Warbus.


W przekazaniu nowych autobusów wzięli udział przedstawiciele firm Warbus i PKM Jastrzębie, realizujących kontrakt na obsługę linii, członkowie zarządu MZK, na czele z przewodniczącym Danielem Wawrzyczkiem, a także samorządowcy z regionu. Firmę Scania reprezentował dyrektor generalny Scania Polska Harald Woitke, natomiast producenta pojazdów Solaris Wiesław Cieśla, pełnomocnik Zarządu ds. klientów kluczowych. Panowie zgodnie podkreślali, że nawet w wielkich aglomeracjach miejskich rzadko się zdarza, by jednorazowo wprowadzano do użytku tak dużą liczbę nowych autobusów.

Mamy do dyspozycji autobusy najwyższej światowej klasy. Mam nadzieję, że w pełni spełnią one oczekiwania pasażerów – mówił Stanisław Słowiński, prezes PKM Jastrzębie. Podobnie mówił przedstawiciel firmy Warbus.

Nowe autobusy pojawią się na ulicach Jastrzębia i okolic, a także na trasach do Pawłowic, Żor i w kierunku Mszany. Już wiadomo, że linie E-3 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław obsługiwała będzie firma Warbus wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze Scanie Citywide.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *