Wkrótce mają wrócić długie Elfy

27WEb Koleje Śląskie, Dąbrowa Górnicza
27WEb Koleje Śląskie, Dąbrowa Górnicza

O naprawach bieżących jednostek 27WEb Kolei Śląskich pisaliśmy już dwukrotnie. Niestety, mniejsza ilość dostępnych długich elfów negatywnie wpływa na podróż na najbardziej obleganych trasach. Nic dziwnego, że pasażerowie, a zarazem nasi Czytelnicy, pytają nas co dzieje się z pociągami śląskiego przewoźnika. Spieszymy z wyjaśnieniami.


Pod koniec lutego na łamach naszego portalu informowaliśmy o tym, że trzy spośród sześciu jednostek 27WEb zostało wyłączonych z ruchu z powodu napraw bieżących. Z kolei na początku bieżącego miesiąca pisaliśmy o wizycie długiego elfa w Bydgoszczy.

Przed nami święta, więc kolejarze mogą spodziewać się większych niż zwykle potoków pasażerskich. Zasadne wydaje się więc pytanie o stan liczebny wysokopojemnego taboru śląskie przewoźnika.

Łącznie Koleje Śląskie dysponują 6 pojazdami typu 27WEb. Obecnie dwa z nich są odstawione ze względu na naprawy bieżące, pozostałe cztery elfy kursują z pasażerami – powiedział nam Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Oprócz pociągów wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, przewoźnik posiada także jednostkę 35WE nowosądeckiego Newagu. W sumie daje nam to 5 sztuk wysokopojemnego taboru.

Wracając do jednostek 27WEb. Kiedy należy spodziewać się powrotu dwóch, obecnie naprawianych, długich elfów?

Zgodnie ze wstępnymi przewidywaniami, pojazd znajdujący się w Bydgoszczy powinien wrócić w I połowie kwietnia. Zakładamy, że drugi elf zostanie włączony do ruchu na początku kwietnia – wyjaśnił Michał Wawrzaszek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *