ČD Bus do Krakowa

www.cd.cz
www.cd.cz

Już wkrótce České dráhy (Koleje Czeskie) uruchomią bezpośrednie połączenia z Ostravy do Krakowa obsługiwane przez autobusy ČD Bus. Dla pasażerów przesiadających się z pociągów czeskiego przewoźnika jest to atrakcyjne połączenie i wydaje się, że skierowane jest wyłącznie dla osób podróżujących do Krakowa, ponieważ autobus nie zatrzymuje się na przystankach pośrednich między początkowym a docelowym celem podróży.


Autobus rozpocznie kursowanie już od 23 marca 2016 roku i będzie pokonywał trasę Ostrava – Kraków – Ostrava aż do 31 października. ČD Bus będzie operował na klimatyzowanych autokarach MAN Lions Coach, wyposażonych między innymi w Wi-Fi, WC i minibar. Czas podróży pomiędzy miastami wyniesie około 2 godziny i 10 minut. Piszemy około, ponieważ w drodze powrotnej ČD Bus planowo ma o 5 minut więcej na przejechanie tej samej trasy, gdyż przewoźnik prawdopodobnie przewidział możliwe zwiększone natężenie ruchu przy wyjeździe z Krakowa.

Rozkład jazdy / www.cd.cz
Rozkład jazdy / www.cd.cz

Za bilet trzeba będzie zapłacić 248 CZK (9 EUR), a sam autobus będzie skomunikowany z pociągami SuperCity Pendolino oraz EuroCity. Tym pierwszym zajedziemy do Pragi zaś EC zabierze nas do Breclav, gdzie dalej będziemy mogli podróżować do takich stolic jak Wien, Bratislava czy Budapest.

Dla porównania w komunikacji przyśpieszonej na podobnym dystansie kursuje PKS Racibórz w połączeniach Racibórz – Kraków – Racibórz, który zatrzymuje się dodatkowo na przystankach Pszów D.A., Wodzisław Śląski D.A., i Rybnik D.A. Czas przejazdu to 2 godziny i 50 minut. Koszt przejazdu to 30 zł w taryfie normalnej. Jednak tutaj nie możemy liczyć na bezpośrednie skomunikowanie do jakiejkolwiek stolicy.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *