Konsultacje w sprawie remontu dworca w Raciborzu

dworzec - przykładowa wizualizacja

W ostatnią środę lutego w Raciborzu odbyła się sesja Rady Miasta na której w imieniu Stowarzyszenia Śląski Ruch na Rzecz Rozwoju Kolei, złożono interpelację z prośbą o zorganizowanie społecznych konsultacji co do planowanej modernizacji dworca, w których głos mogliby zabrać samorządowcy oraz eksperci.


Jakiś czas temu informowaliśmy o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przebudowy dworca kolejowego między Prezydentem Miasta Racibórz Mirosławem Lenkiem a Dyrektorem Regionalnego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Katowicach Mariuszem Kmerą. Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

W tym roku ma powstać projekt przebudowy dworca w Raciborzu. W związku z tym Stowarzyszenie Śląski Ruch na Rzecz Rozwoju Kolei „Kolej na Śląsk” chciałoby aby wszelkie konsultacje odnośnie projektu zagospodarowania dworca jak i ostatecznego wyglądu były dla wszystkich jawne.

Obiekt dworca od lat prosił się o porządny remont, więc jeśli już nadarzyła się okazja do jego przebudowy to chcemy mieć pewność, że budynek łącznie z peronami zostaną jak najlepiej przystosowane do obsługi podróżnego – powiedział przedstawiciel stowarzyszenia „Kolej na Śląsk”.

Prezydent Raciborza nie widzi żadnych przeciwwskazań, aby takie konsultacje społeczne przeprowadzić, ale przypomina też, że trzeba czekać na jasną decyzję PKP S.A, ponieważ to kolej ma być głównym inwestorem i organizatorem całego przedsięwzięcia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *