Zmiany tras autobusów w Sosnowcu

Autobusy linii nr 815 pojadą do Kazimierza i Milowic?
Autobusy linii nr 815 pojadą do Kazimierza i Milowic?

Być może od września tego roku, wejdą w życie zmiany w kursowaniu kilku linii autobusowych na terenie Sosnowca. Obecnie analizowane są zmiany na linii 160 i 220, a już pojawiają się kolejne propozycje i pomysły.


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, na wniosek sosnowieckich władz, opracował propozycję nowego rozkładu jazdy dla linii 160 i 220, wraz z lokalizacją nowych przystanków. Zgodnie z tym, autobusy linii nr 220 miałby kursować ul. Klimontowską. Aby do tego doszło, potrzebna jest likwidacja istniejących progów zwalniających na odcinku od Podhalańskiej do Kosów.

Należy usunąć przynajmniej część progów zwalniających oraz wyznaczyć miejsca i postawić przystanki, jednak te zadania nie leżą w naszej gestii. Tym musi zająć się zarządca drogi – tłumaczy Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

W których miejscach miałyby powstać nowe przystanki?

Na chwilę obecną nasza propozycja lokalizacji przystanków to rejon ronda przy ul. 11 Listopada, mniej więcej w połowie ul. Klimontowskiej oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Kombajnistów. Są to propozycje, które nie są zaakceptowane i nie można traktować ich jako ostatecznych rozwiązań – zaznacza rzecznik.

Kolejne zmiany dotyczą autobusu nr 160. Według opracowanego planu, linia obsługiwać będzie tereny inwestycyjne w Sosnowcu, a nowe przystanki miałyby powstać w rejonie Jeronimo Martins i firmy Raben.

– Przystanki miałyby znajdować się w tym rejonie, a autobusy miałyby zawracać na parkingu. Nowe przystanki byłyby obsługiwane w czasie kiedy pracownicy przyjeżdżają i odjeżdżają w ten rejon, czyli w godzinach zmian – przyznaje Anna Koteras.

Władze Sosnowca, chciałby również skomunikować dwie dzielnice z Katowicami – chodzi o Kazimierz i Milowice. Temat wydłużenia linii nr 815 do Kazimierza Górniczego był już przez nas poruszany, jednak skomunikowanie z Milowicami to coś nowego. Która linia miałaby obsłużyć Milowice? KZK GOP ma przeprowadzić analizę możliwości zmiany trasy autobusu 811 lub 815.

Obecnie cały czas trwają analizy, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby móc mówić o szczegółach – dodaje pani rzecznik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *