Autobusowy ekspres na S4

P1060128(1)Pasażerowie korzystający z linii S4 z Tychów Lodowiska do Katowic i Sosnowca otrzymają już od poniedziałku możliwość pokonania tej trasy… autobusem.


W tym miejscu ponawiamy apel, który wystosowaliśmy już kilka razy prezentując czekające nas od najbliższej niedzieli korekty rozkładu jazdy. W przypadku linii S4 chcemy zwrócić uwagę jednak nie tylko na to, kiedy przyjdzie nam wsiąść do danego pociągu, ale również na to, czy aby na pewno będzie to pociąg. Od niedzieli do końca pierwszego tygodnia lipca, w godzinach szczytowych, Koleje Śląskie uruchomią  kilkanaście połączeń na linii Tychy Lodowisko  –  Katowice które obsługiwane będą autobusami. Będzie to linia ściśle ekspresowa ponieważ łączyć będzie bezpośrednio przystanek Tychy Lodowisko z głównym dworcem w Katowicach. Przewoźnik planuje, że czas przejazdu wynosił będzie 25 minut. Niektóre kursy wydłużone zostaną do stacji Sosnowiec Główny (bez przystanków Katowice Zawodzie i Katowice Szopienice Płd.) i, według założeń, autobus będzie potrzebował kolejne 20 minut, by dowieźć pasażerów do stolicy Zagłębia.

Pasażerowie, korzystający z głównego dworca w starszej części Tychów będą nadal mogli korzystać z połączeń kolejowych, jednak godziny odjazdów prosimy sprawdzać w rozkładach jazdy linii S5 i S6, bo to właśnie te relacje wezmą na siebie cały ciężar przewiezienia pasażerów z tego miejsca do Katowic. Pewnym ułatwieniem ma być uruchomienie kilku dziennych połączeń kolejowych pomiędzy Tychami Lodowisko a dworcem w Tycach

Cały rozgardiasz spowodowany jest wielkim nasileniem prac remontowych prac na linii 139 (Katowice – Zwardoń), a całkowite wycofanie komunikacji autobusowej planowane jest na 7 lipca. Do tego czasu warto pamiętać by dokładnie sprawdzić, czy pojedziemy pociągiem czy autobusem. Przewoźnik zapewnia, że wszelkie informacje dotyczące sytuacji na linii S4 będą nadawane na bieżąco oraz ze zwiększoną częstotliwością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *