Złodzieje trakcji wpadli w pułapkę

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Sprawna akcja funkcjonariuszy SOK-u z Komendy Regionalnej w Katowicach pozwoliła na ujęcie sprawców kradzieży sieci trakcyjnej. Straż Ochrony Kolei odzyskała 100 metrów trakcji kolejowej. Ujęci złodzieje trafili w ręce policji.


W niedzielę 17 stycznia w stacji Katowice Dąbrówka Mała doszło do kradzieży trakcji. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei znaleźli skradzioną sieć nieopodal stacji. Wiedząc, że sprawcy wrócą po swoją zdobycz, mundurowi z SOK przygotowali pułapkę. Z ukrycia obserwowali miejsce, w którym sprawcy zostawili skradzioną trakcję. W poniedziałek, gdy złodzieje wrócili po łup wpadli w ręce funkcjonariuszy Grupy Operacyjno – Interwencyjnej z Komendy Regionalnej w Katowicach.

Przy ujętych zabezpieczono nożyce do cięcia metalu. Sprawców przekazano Policji z Komendy Miejskiej w Katowicach, a odzyskaną sieć pracownikom pociągu sieciowego.

5 komentarzy

 1. Panie Jurku 🙂 nie pisze się „Złodzieje trakcji wpadli w pułapkę” gdyż słowo „trakcji” ma szerokie zastosowanie. Winno być „Złodzieje sieci trakcyjnej …”. Dotyczy to też dalszej części artykułu „…Katowice Dąbrówka Mała doszło do kradzieży trakcji …” i znowu ten sam błąd gdyż zapytam się jakiej trakcji: elektrycznej, spalinowej czy parowej. Winno być: „…Katowice Dąbrówka Mała doszło do kradzieży sieci trakcyjnej …”. Proszę was nie zniżajcie się do poziomu „Rynku Kolejowego”

  1. Po pierwsze, to nie Pan Jurek jest autorem tekstu 😉 Po drugie, już na samym początku artykułu podane jest o jaką sieć chodzi, dlatego nie widzę powodu by za każdym razem używać całego sformułowania „kradzieży sieci trakcyjnej”.
   Pozdrawiam

   1. Adres do Jurka jest specjalny gdyż się znamy. Panie Patryku Adwokacie 🙂 Pisze się wszędzie prawidłowo czy to na początku, w środku czy na końcu artykułu. 🙂

    1. Nie jestem niczyim adwokatem, jeśli jednak ma ktoś uwagi do tekstu, który napisałem ja, to ja będę się tłumaczył tudzież bronił swoich racji, tak jak w tym przypadku 🙂 Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *