Nie chcesz stać w korkach? Jedź pociągiem!

36 WEa
36 WEa, Koleje Śląskie

Długi czerwcowy weekend to wspaniała okazja do dłuższego wypoczynku, z rodziną bądź znajomymi. Iście letnie temperatury, jeszcze bardziej zachęcają do wyjazdu z dala od domu i miastowego hałasu. Jak zawsze w takim przypadku pojawia się problem wyboru rodzaju transportu. My proponujemy Wam podróż pociągiem.


Dlaczego pociąg? Ano dlatego, że jak zawsze przy okazji przedłużonych weekendów, na drogach, szczególnie tych które prowadzą do popularnych miejsc, panuje duży tłok. Fakt ten, bardzo dobrze w tym roku wykorzystuje spółka Koleje Śląskie. Co prawda, jeszcze nie tak dawno pisałem o tłoku pociągu z Katowic do Częstochowy (Tłok w pociągu Kolei Śląskich!), jednak dzisiaj sytuacja ma się zupełnie inaczej. Śląski przewoźnik wydłużył swoje składy (o których pisaliśmy – tutaj), dzięki czemu wszyscy chętni zmieszczą się w pociągu i będą mogli z uśmiechem pomachać stojącym w korku w kierowcom.

Tak właśnie działo się dzisiaj w pociągu Kolei Śląskich do Żywca. Przewoźnik stanął na wysokości zadania i na kursie z Katowic do Żywca (o 8 :33) puścił dwa złączone Impulsy, 36 WEa. Korek w Łodygowicach, w kierunku Żywca o 10:30 miał prawie 6km.

One comment

  1. Jechałem tym pociągiem i słyszałem pogaduszki współpasażerów że Koleje Śląskie mile ich zaskoczyły zabierając tym samym powód do narzekania że tłok, brak miejsc itp.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *