Znów pojedziemy pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa

  • Od niedzieli znów pojedziemy pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa a w Barwałdzie Średnim podróżni wsiądą do pociągów z nowego peronu w dogodniejszej lokalizacji. PKP Polskie Linie Kolejowe za 129 mln zł przygotowują trasę Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała. Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego – informuje PKP PLK.

PLK kończą pierwszą fazę robót przy budowie mijanki w Barwałdzie Średnim. Gotowy jest peron. Przebudowano tor wraz z siecią trakcyjną. Wykonawca wybuduje drugi tor mijanki. Obok będzie peron. Kontynuowane będą roboty związane z montażem wiat, ławek, tablic informacyjnych.

Mijanka w Barwałdzie Średnim, to dodatkowy tor o długości blisko 1 km. Takie rozwiązanie stworzy warunki do mijania się pociągów na jednotorowej trasie Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała. Zwiększy się przepustowość linii – przewoźnicy zyskają możliwość do uruchamiania dodatkowych połączeń z Krakowa na Podbeskidzie.

Celem inwestycji na linii Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała (nr 117) jest zapewnienie atrakcyjnych podróży z Małopolski na Podbeskidzie. W połowie przyszłego roku planowane są krótsze o kilkanaście minut podróże z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona do Wadowic. Na odcinku Wadowice – Andrychów zwiększy się prędkości pociągów z 40 do 80 km/h. Zrealizowano już prace między Wadowicami a Andrychowem. Dostęp do kolei zwiększył nowy przystanek Wadowice Osiedle Podhalanin. Lepszy komfort podróżnym zapewniają zmodernizowane perony na stacji Andrychów i przystankach w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie. Bezpieczeństwo zwiększają prace na 40 przejazdach kolejowo-drogowych.

Fot. PKP PLK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *