Drobne korekty na S8

P1060128(1)Wchodzący w życie 14 czerwca, nowy rozkład jazdy pociągów pasażerskich nie wprowadzi wielu zmian na trasie Katowice – Lubliniec, która w nomenklaturze Kolei Śląskich oznaczona została symbolem S8.


Od połowy czerwca, w większości przypadków zmianom ulegną jedynie godziny odjazdów i przyjazdów. Prosimy uważnie i regularnie sprawdzać rozkład jazdy, ponieważ niektóre połączenia pojadą w dwóch bądź trzech wersjach. Oprócz przesiadek na wybranych kursach na stacji Chorzów Batory, dodatkowym problemem dla pasażerów korzystających z usług śląskiego przewoźnika na trasie S8, będzie zastępcza komunikacja autobusowa na jednym z kursów.

Od 20 czerwca do 11 lipca, o 7:07 w każdą sobotę z Katowic odjeżdżać będzie autobus komunikacji zastępczej. Autobusem dojedziemy do stacji Chorzów Batory, by dalszą podróż kontynuować pociągiem.

Od 16 lipca do 8 sierpnia, od poniedziałku do soboty, o 7:18 z Katowic odjeżdżać będzie autobus komunikacji zastępczej. Autobusem dojedziemy również do stacji Chorzów Batory, gdzie będzie na podróżnych czekać pociąg w kierunku Lublińca.

Podobnie jak w obecnym rozkładzie jazdy, Katowice i Lubliniec połączą pociągi uruchamiane przez PKP Intercity. Są to TLK Przemyślanin oraz TLK Wiking (z powrotem tylko do Gliwic). Podobnie jak w przypadku pociągów Kolei Śląskich, prosimy o regularne sprawdzanie godzin odjazdu, ponieważ pociągi PKP Intercity pojadą w tym okresie w paru wersjach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *