Jutro i pojutrze Tour de Pologne

  • – Jutro i pojutrze na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbędzie się 6. i 7. etap Tour de Pologne. Organizacja jednej z największych imprez sportowych w Polsce wiąże się z wprowadzeniem licznych zmian w ruchu ulicznym. Zarząd Transportu Metropolitalnego musiał dostosować kilkadziesiąt rozkładów jazdy do przejazdu kolarzy uczestniczących w wyścigu. Największe modyfikacje czekają na mieszkańców m.in. Katowic, Zabrza, Mysłowic i Tychów. Warto więc wcześniej zaplanować podróż i zapoznać się z informacjami, które kierowane są do pasażerów – informuje ZTM.

Eksperci z ZTM, jak co roku, pracują nad zmianami w rozkładach jazdy, tak by utrudnienia związane z jedną z największych imprez sportowych w regionie były jak najmniej odczuwalne dla pasażerów. Chcemy zapewnić dogodny transport i najlepsze połączenia użytkownikom komunikacji zbiorowej, pomimo licznie zamykanych ulic. Wprowadzimy kilkadziesiąt modyfikacji, które konsultowaliśmy zarówno z organizatorem wyścigu, jak i z policją – przekonuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

14 sierpnia czyli jutro, sporo zmian obejmie linie obsługujące Katowice. Utrudnienia pojawią się m.in. w centrum oraz na Zawodziu, Giszowcu, Nikiszowcu i na Osiedlu Paderewskiego. Trasy przejazdu kilkudziesięciu linii autobusowych i tramwajowych będą się zmieniać w różnych godzinach. Z tego względu czasowo z obsługi wyłączone zostaną niektóre przystanki, chociażby Katowice Strefa Kultury, Katowice Rondo, Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny, czy częściowo Katowice Aleja Korfantego. Co istotne, do dyspozycji pasażerów będą specjalne stanowiska tymczasowe przystanków: Katowice Plac Wolności, Osiedle Kukuczki Podhalańska, Koszutka Słoneczna Pętla i Katowice Plac Miarki.  Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych (od ok. 4:30) do ok. 22:30. 

15 sierpnia czyli w w niedzielę odbędzie się 7. etap zmagań kolarzy, który też wiąże się ze zmianami w komunikacji zbiorowej, tyle że na obszarze Zabrza, Gierałtowic, Ornontowic, Orzesza, Łazisk Górnych, Wyr, Mikołowa, Tychów, Mysłowic, Lędzin i Chełmu Śląskiego. Ogólnie utrudnienia potrwają od ok. 14:00 do ok. 15:30. Podobnie jak w przypadku sobotniego etapu, zmienią się trasy przejazdów poszczególnych linii i obsługa przystanków.

Wszystkie zmiany w sobotę (14 sierpnia) tutaj:
78. Tour de Pologne 2021 etap 6 14.08.2021 r. (sobota) – ZTM Komunikaty (metropoliaztm.pl)

Wszystkie zmiany w niedzielę (15 sierpnia) tutaj:
78. Tour de Pologne 2021 etap 7 15.08.2021 r. (niedziela) – ZTM Komunikaty (metropoliaztm.pl)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *