M102 i M108 wjeżdżają do gry

  • – M102 i M108 – to dwie kolejne autobusowe linie metropolitalne, które 7 sierpnia wyjadą na ulice siedmiu miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Obie będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością kursowania. Tego dnia uruchomiona zostanie również nowa linia uzupełniająca (554), która ułatwi mieszkańcom dojazd w rejon kopalni KWK Piast. Nowe „eMki” pojawią się w Tychach, Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Bytomiu, Bieruniu, Imielinie i w Chełmie Śląskim – poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego.

ZTM kontynuuje realizację jednego z kluczowych projektów polegającym na uruchomieniu ponad 30 metrolinii, usprawniających codzienne podróże po Metropolii. – Systematycznie uruchamiamy kolejne linie. Chcemy maksymalnie zmniejszyć czas oczekiwania na kolejny kurs, zapewnić regularną częstotliwość oraz dobrze skomunikować cały obszar, gdzie docierają pojazdy ZTM – mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Dwie kolejne metrolinie na drogach pojawią się 7 sierpnia. Pierwsza z nich, M102, kursować będzie na trasie Tarnowskie Góry Dworzec – Radzionków – Bytom Dworzec, obsługując przystanki z większą częstotliwością niż linia 94, którą zastąpi nowa „eMka” – od poniedziałku do piątku będzie to o ponad 20 kursów więcej. M102 w dni robocze jeździć będzie co 20 minut, tak by usprawnić dojazd i powrót z pracy, ze szkoły. W dni wolne, w tzw. szczycie komunikacyjnym, pasażerowie będą mogli podróżować nią co 30 minut, a poza godzinami szczytu co godzinę. 

Z kolei na trasie Tychy – Bieruń – Chełm Śląski – Imielin nowość czyli M108 zastąpi linię autobusową 54. Pasażerowie będą mogli skorzystać ze zwiększonej liczby kursów, które realizowane będą w równym takcie. W dni robocze nowa „eMka” na przystankach pojawiać się będzie co 30 minut, a w soboty – co godzinę.  Dodatkową innowacją będzie uruchomienie linii 554, która uzupełnieni kursy przebiegające przez Tychy, Bieruń i Chełm Śląski. Jej celem jest usprawnienie dojazdu w rejon kopalni KWK Piast w Bieruniu. Linia 554 będzie zatrzymywać się na przystankach, które nie będą obsługiwane przez M108. 

Jesienią planujemy uruchomić kolejne linie metropolitalne. Będą one przejeżdżać przez Kobiór, Tychy, Katowice, Wyry, Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów, jak również połączą sosnowiecką strefę ekonomiczną z Mysłowicami oraz Katowicami. Co ważne „eMki” obsługiwane będą coraz lepszymi pojazdami. Zależy nam, aby podróże komunikacją miejską były przyjemne i komfortowe – dodaje Gutowska. 

Szczegółowe informacje oraz komunikat dotyczący linii metropolitalnych można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *