Kraków droższy o półtora złotego

  • Od 2 sierpnia zmieni się taryfa obowiązująca na terenie województwa małopolskiego oraz w połączeniach Małopolska – Górny Śląsk. Bilet normalny między Katowicami a Krakowem ma kosztować 14,5 zł zamiast dotychczasowych13 zł. Bilet miesięczny na tej trasie zdrożeje o 10 złotych (z 235 zł na 245 zł)

To efekt decyzji podjętej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Nowy cennik dotyczy wszystkich przewoźników, którzy wystawiają swoje pociągi kategorii Os (osobowe) i OsP (przyspieszone) na trasy w województwie małopolskim oraz trasy m.in. pomiędzy województwem małopolskim a śląskim. Mowa tu Kolejach Małopolskich, Polregio i oczywiście Kolejach Śląskich, które takie połączenia obsługują. Trochę dziwnym jest tylko to, ze o podwyżkach cen biletów w pociągach KŚ dowiadujemy się za pośrednictwem małopolskich a nie śląskich, upoważnionych do tego, instytucji.

Nie nam jednak oceniać słuszność i kulisy tej decyzji. Biorąc z kolei pod uwagę, ze cena biletów PKP Intercity na trasę Katowice – Kraków wynosi 15,90 zł, przy podobnej liczbie dziennych połączeń i przy lepszym komforcie podróży, to bez problemu można wskazać kto na tej podwyżce zyska najbardziej. Oczywiście, nie jest to pasażer a najbardziej ucierpią osoby korzystające ze stacji i przystanków, których pociągi naszego narodowego przewoźnika dalekobieżnego nie obsługują.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *