Pogoria jak co roku

  • Jak każdego roku, w sezonie letnim miłośnicy wypoczynku mogą skorzystać z możliwości dotarcia koleją do atrakcyjnego i popularnego miejsca relaksu jakim jest kompleks Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Pociągi Kolei Śląskich zatrzymują się kilkanaście razy dziennie właśnie na przystanku o nazwie Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Pociągi zatrzymują się na tym „letniskowym” przystanku już od kilku lat, od czasu gdy dość skromnymi środkami ale skutecznym pomysłem postanowiono przywrócić do życia ten nieczynny przystanek kolejowy. Od początku wiadomo było, że to miejsce postoju lokalnych połączeń będzie miało wyłącznie charakter sezonowy. I tak w czasie pomiędzy korektami rozkładu jazdy pociągów w czerwcu i na początku września Dabrowa Górnicza Pogoria ma swoje trzy miesiące, gdy pełni ważną rolę nie tylko na kolejowej mapie miasta ale i całego regionu.

Podczas trwających właśnie wakacji KŚ zatrzymują tam 8 par pociągów dziennie w godzinach 8 – 20 . Są to kursy linii S1, głównie relacji Gliwice – Częstochowa. Jest to nieco mniej niż w poprzednich latach jednak warto tu pamiętać o jednym. W tym roku jeździ tu nieco mniej pociągów z racji dużego remontu okolic jak i samego dworca Dąbrowa Górnicza. Efektem tego jest to, że niektóre kursy na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Katowice Szopienice Południowe jeżdżą okrężną trasą z pominięciem przystanku na Pogorii.

Niemniej zachęcamy do korzystania z pociągu jeśli podejmiemy decyzję wyjazdu w to miejsce. Z katowickiego dworca pociąg dojeżdża na Pogorię w nieco ponad 20 minut a do dyspozycji dostajemy ogromną przestrzeń do uprawiania wszelkich form rekreacji. Zaczynając od możliwości skorzystania z kąpieliska i plaży poprzez dostępne liczne szlaki rowerowe i doskonałe warunki do pieszych wycieczek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *