PKP Intercity z nowym wzorem biletu

  • Przedstawiciele PKP Intercity zaprezentowali nowy wzór biletu internetowego dla klientów spółki. Według przewoźnika, dzięki odświeżonej szacie graficznej ma się on stać bardziej czytelny zarówno dla pasażerów, jak i drużyn konduktorskich. Wyeksponowano na nim najważniejsze dane o podróży, dzięki czemu pasażer bez problemu ma odnaleźć najważniejsze informacje.

PKP Intercity uwzględniło sugestie klientów i przygotowało bilet, który, zdaniem przewoźnika, w czytelny sposób przedstawia wszystkie informacje dotyczące podróży. Szata graficzna biletu została uproszczona. W nowym projekcie wprowadzono: podział na sekcje ze zgrupowanymi informacjami o podróży, pogrubione kluczowe dane dotyczące przejazdu, dzięki którym pasażer łatwiej znajdzie na stacji interesujący go pociąg, a także czytelną tabelę z godzinami odjazdu i przyjazdu. Na bilecie w miejscu kilku kodów QR, znalazł się teraz jeden, który sprawi, że szybciej i sprawniej zeskanuje go drużyna konduktorska. Co więcej ułożenie treści umożliwia nawet 3-krotne złożenie arkusza, nie powodując zagięcia kodu kontrolnego.

– Od lat podróżni coraz chętniej kupują bilety przez Internet. Dlatego stale pracujemy nad rozwojem tego kanału sprzedaży, tak aby odpowiadał na ich potrzeby. Zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań, które nie tylko ułatwią pasażerom podróż, ale będą też usprawnieniem pracy drużyn konduktorskich na pokładzie pociągu – podsumował Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity S.A.

Ponadto przedstawiciele przewoźnika zapowiadają, że w kolejnym kroku będą zajmowali się ujednoliceniem graficznym biletów z terminali kasowych, konduktorskich i z biletomatów. Jednocześnie we współpracy z innymi przewoźnikami w ramach Międzynarodowego Związku Kolei (UIC), trwają również prace nad projektem uniwersalnego biletu dla krajów członkowskich.

Fot. Silesia Info Transport, PKP Intercity

One comment

  1. W kolejnym kroku sp lka bedzie zajmowala sie ujednoliceniem graficznym bilet w z terminali kasowych, konduktorskich i z biletomat w. Jednoczesnie we wsp lpracy z innymi przewoznikami w ramach Miedzynarodowego Zwiazku Kolei (UIC) trwaja r wniez prace nad projektem uniwersalnego biletu dla kraj w czlonkowskich . PKP Intercity chce szerzyc wsr d pasazer w swiadomosc oddzialywania poszczeg lnych srodk w transportu na srodowisko. Pierwszym etapem bylo wprowadzenie na poczatku czerwca w systemie e-IC, na etapie wyboru polaczenia, informacji na temat sladu weglowego, jaki pozostawi ich podr z pociagiem oraz tego, o ile bardziej ekologiczna bedzie ona od przejazdu samochodem lub lotu samolotem. Kolejnym krokiem bylo umieszczenie tej informacji w nowej elektronicznej wersji biletu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *