Koleje Śląskie zapraszają w wakacje do podróży pociągiem

  • Słoneczna pogoda, długie dni i wiele letnich atrakcji zachęcają do wyruszenia w wakacyjną podróż. Koleje Śląskie apelują by przy wyborze środka transportu na takie wyprawy postawić właśnie na pociąg.

Siatka połączeń śląskiego przewoźnika pozwala na zorganizowanie atrakcyjnych wyjazdów w Beskidy czy do Zakopanego. Te miejsca przyciągają liczne grono turystów, którzy mogą wybrać kolej z uwagi na duży komfort podróży, możliwość podziwiania widoków za oknem czy uniknięcie korków na drogach. Innym argumentem za jest to, ze kolej od lat utrzymuje również pozycję najbezpieczniejszego środka transportu, oferującego jednocześnie szeroki wachlarz możliwości dotarcia do miejscowości o charakterze turystycznym.

Warto pamiętać, że kolej to również doskonała alternatywa dla podróży samochodem
z uwagi na koszty, które są zdecydowanie niższe niż w przypadku wyboru innego środka transportu. Ponadto, pasażer decydujący się na podróż pociągiem przyczynia się do działań na rzecz środowiska, ponieważ kolej jest jednym z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych środków transportu, który w znacznej mierze jest zelektryfikowany i emituje dużo mniej CO2 niż transport drogowy lub lotniczy na równoważnej trasie
– informują KŚ.

Kolejnym argumentem za wyborem kolei jest fakt, że stacje czy przystanki kolejowe są w większości wypadków miejscem początkowym wielu szlaków prowadzących na górskie szczyty czy w inne ciekawe miejsca. Kiedyś pozwoliliśmy sobie na publikację zestawienia jak wiele możliwości zobaczenia ciekawych miejsc daje skorzystanie z tylko jednego pociągu KŚ, Ornaka, kursującego w relacji Katowice – Zakopane – Katowice, niekoniecznie dojeżdżając do stacji końcowej. Zresztą zobaczcie sami: http://silesiainfotransport.pl/?p=29674 i przypomnijcie sobie ten wykaz jak będziecie się zastanawiać czy korzystać z samochodu wybierając w tą okolicę. Wakacje bez samochodu a np. z koleją też mogą być świetne.

Fot. Kinga Mohr (OKnO na Śląsk)

One comment

  1. ZGODA TYLKO ŻEBY JESZCZE ORNAK ZATRZYMYWAŁ SIĘ NA WSZYSTKICH STACJACH MALOWNICZEGO SZLAKU ŻYWIEC – SUCHA BESKIDZKA PRZECIEŻ NP W STRYSZAWIE KTÓRA MA OK 5000 MIESZKAŃCÓW NIE ZATRZYMUJE SIĘ W WAKACJE ŻADEN SKŁAD PŁACZU WARTE

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *