Jeśli trzeba teraz jechać

  • Warunki do podróży teraz trudnie ale w okresie świątecznym jest spora grupa osób, która musi skorzystać z kolei by dostać się np. do domów. Jak zapewnia PKP PLK – zarządca infrastruktury jest w stałym kontakcie z przewoźnikami i przygotowany na działanie w przypadku zaistnienia niespodziewanych przeszkód.

Co najważniejsze. Jeśli podróż jest niezbędna – należy nadal skrupulatnie przestrzegać nadal obowiązujących szczególnych środków ostrożności. Przez cały czas wymagane jest zachowanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa na stacjach, przystankach, dworcach, w przejściach podziemnych i pociągach. Jak zapewnia PKP PLK – Stały kontakt z przewoźnikami pozwala na szybkie reagowanie, jeśli potrzebne jest dodatkowe działanie dla podróżnych. W gotowości są 164 zespoły szybkiego usuwania awarii i pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Zapewniono dodatkowe lokomotywy osłonowe.

Ponadto – przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę, działa Centrum Wsparcia Klienta. Zapewnia podróżnym pomoc na każdym etapie podróży. W przypadku utrudnień spowodowanych m.in. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi CWK organizuje dojazd podróżnych do stacji docelowej, zapewnienie poczęstunku czy noclegu. W przypadku opóźnień pociągów powyżej 120 min, na kilkudziesięciu największych dworcach, podróżni otrzymają przekąski i ciepłe napoje.

One comment

  1. Jest napisane „należy nadal skrupulatnie przestrzegać nadal obowiązujących szczególnych środków ostrożności. Przez cały czas wymagane jest zachowanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa na stacjach, przystankach, dworcach, w przejściach podziemnych i pociągach.” Ja się pytam gdzie podziały się patrole SOK chodź by po to żeby tylko swoją obecnością działać na podświadomość podróżnych którzy na ich widok zakładali by maseczki na nos , już nie chodzi o karanie ale profilaktykę, bez problemowo można było by częściej podróżować , inaczej często wzywana jest Policja do pociągu na okoliczność ludzi bez masek co powoduje opóźnienia . Niech ktoś w końcu nad tym problemem się pochyli bo SOK to służby mundurowe i nie mogą pracować zdalnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *