Aglo-rezerwacja na czas utrudnień

  • Informowaliśmy, że za kilkanaście dni rozpoczyna się dosyć duża i uciążliwa dla podróżnych modernizacja dworca i infrastruktury wokół dworca Warszawa Zachodnia. W związku z tym, dużo pociągów, także i z naszego regionu, kursujących do stolicy pojedzie skróconymi bądź zmienionymi trasami. Znaleźliśmy w ofercie PKP Intercity (przygotowanej dokładnie na ten czas) ciekawą propozycję, która naszym zdaniem ułatwi pokonywanie trudności w przemieszczaniu się koleją po Warszawie takim jak my – koleją tam przybyłych.

Ponieważ Warszawa, może nie w najbliższych, ale jest w naszych wiosennych planach, to poszperaliśmy jak to z tą Warszawą będzie gdy rozkopią Zachodnią i okolice w kierunku Centralnego. Wszak to nie tylko nasze zmartwienie, bo choć czasy trudne, to ruch pasażerski na linii nasza metropolia – ich metropolia jest spory i zaczynający się za tydzień bałagan na torach dotyczy wielu ludzi z naszego regionu, którym w tym czasie do Warszawy koleją przyjdzie poróżować.

Trzeba przyznać, że PKP Intercity przygotowało kilka specjalnych ofert dla tej sytuacji ale naszą uwagę przykuła jedna, nazwana Aglo-rezerwacja Warszawa. Ma ona ułatwić poruszanie się pociągami PKP Intercity po stolicy. Dzięki niej każdy podróżny posiadający bilet na przejazd pociągiem PKP Intercity od i do Warszawy lub przez nią, będzie mógł nabyć za 1 zł rezerwację na przejazd pomiędzy stacjami w Warszawie. Pozwoli ona dokończyć podróż lub dojechać do stacji wyjazdu pociągu.

Fajne jest to, że rezerwację na jednorazowy przejazd bezpośrednim pociągiem PKP Intercity można nabyć bez względu na klasę i kategorię pociągu, którym do stolicy podróżujemy. Rezerwacje dostępną są w kasach biletowych, będą w serwisie e-IC (po ogłoszeniu na stronie internetowej). Będzie ją można kupić również u konduktora w pociągu, którym będziemy jechać do Warszawy, dostępną, co ważne, bez opłaty pokładowej.

Do biletu ważnego w klasie 2. pociągu TLK w relacji z Warszawy Centralnej do Łodzi Fabrycznej można zakupić rezerwację w relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna na pociąg EIP w klasie 1 – jako przykład możliwości przesiadki z połączenia na połączenie wskazuje przewoźnik.

Czyli bez względu na to, czy przyjedziemy do Warszawy pociągiem TLK czy EIP, to za złotówkę będziemy mogli jechać dalej, co tylko przyjedzie w interesującym nas kierunku stolicy, jeśli nasze połączenie będzie kończyło bieg np. na dworcu Warszawa Zachodnia. Po zapoznaniu się z warunkami tej promocji wydaje się nam, że to jedna z ciekawszych ofert mająca pomóc w poruszanie się koleją po Warszawie na czas spodziewanych naprawdę poważnych utrudnień.

Fot. Konduktor Przemek

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *