IC Cracovia trochę po nowemu

  • Jedną z rzeczy, która się zmieniła po wprowadzeniu wczorajszej korekty rozkładu jazdy jest to, że międzynarodowy pociąg IC Cracovia jedzie przez nasz region nieco zmienioną trasą, z pominięciem stacji Katowice.

Od wczoraj IC Cracovia czyli połączenie Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa z Praga i Budapesztem pokonuje nasz region w dość nietypowy sposób. Patrząc od strony Krakowa wygląda to tak, że do Jaworzna Szczakowej jedzie jak dotąd. Jednak tuż przed stacją Mysłowice, torem, z którego korzystają wyłącznie pociągi towarowe skład wjeżdża na linię nr 138, skąd kieruje się przez Imielin, Chełm Śląski, Bieruń Nowy do Oświęcimia. Stamtąd, rusza dalej remontowaną linia nr 93 do Czechowic-Dziedzic i potem do granicy z Czechami przez Zabrzeg i Chybie. Tym sposobem IC Cracovia pomija Katowice i dalszą podróż do linii nr 93 szlakiem Katowice – Zwardoń, jak to miało miejsce do niedzieli. W kierunku powrotnym obowiązują te same zasady. I z podróży tym szlakiem, którą odbył wczoraj Artur i nam udostępnił (dzięki), zamieszczamy poniżej kilka zdjęć.

Przy okazji, Artur wczoraj wykonał także krótką przejażdżkę pociągiem IC Ślązak, relacji Poznań – Przemyśl i stąd dołączamy również kilka obrazków z tego połączenia. A dokładniej z odcinka Katowice – Trzebinia. Wnioski po ich obejrzeniu? Wiemy, że wczoraj był dzień wolny ale sprzętu budowlanego wokół linii dużo. Miejmy nadzieję, że dzisiaj jest ten sprzęt jest eksploatowany w pełnym wymiarze…

Fot. Artur Siedlarz

2 komentarze

  1. Czy fakt ten ma związek z remontami w Mysłowicach?
    Przed korektą (26.02.) miałem okazję „zwiedzać świat”, ponieważ Porta Moravica w stronę Krakowa jeździ(ła) trasą okrężną: od Katowic w stronę Sosnowca Południowego, dalej przez Dańdówkę, Porąbkę i Maczki do Szczakowej (i dalej w stronę Krakowa jak „zwykle”). 🙂

    1. Fakt ten ma związek z remontami i zamknięciem trasy w okolicach Chrzanowa. Nominalna trasa to Kraków – Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dz. – Zebrzydowice. Przez Katowice jeździł z powodu nie oddania na czas odcinka Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *