Pocztówka z „brutalem”

  • Poszperaliśmy trochę w archiwach domowych i znaleźliśmy miedzy innymi coś takiego. To pocztówka, którą blisko 12 lat „wypuściła” na rynek w naszym regionie Gazeta Wyborcza. Jej front widzicie. Natomiast z tyłu znajdowało się imię i nazwisko ówczesnego ministra infrastruktury. Całość natomiast opatrzona była tytułem „Wstrzymajmy egzekucję dworca”. Na to wystarczyło przylepić znaczek i wysłać do Warszawy pod właściwy, wydrukowany już na pocztówce, adres.

Nie jest znana liczba takich pocztówek, które powędrowały wtedy do stolicy ale jak wiadomo – „brutal”, bo tak w języku architektów był nazywany poprzedni budynek katowickiego dworca, nie przetrwał. Pod koniec października minie 9 lat od oddania nam, mieszkańcom Katowic, jak i podróżnym przyjeżdżającym do nas z całej Polski i nie tylko, nowej „wersji” dworca kolejowego. Dalej są jednak tacy, którzy ten budynek, jego dogodności i niedogodności wspominają z rozrzewnieniem. Czy taki okres czasu wystarczy by móc już wysnuć wnioski potwierdzające słuszność bądź nie decyzji o „zamianie” głównego dworca kolejowego w stolicy województwa śląskiego w latach 2010-2012?

Fot. Dawid Chalimoniuk

One comment

  1. W Latach 1979-80 jezdzilem pociagami z dworca w Katowicach do Raciborza z przesiadka w Rybniku, pamietam wnetrze budowli, bylo szaro ale swojsko, za to skomunikowanie w Rybniku Pierwsza Klasa !!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *