Inwestycja lotniskowa z nadzorem

  • Umowę na pełnienie nadzoru nad wartą ponad 9 mln zł budową połączenia kolejowego między Zawierciem, Pyrzowicami i Tarnowskimi Górami podpisały PKP PLK. Odtworzenie linii do lotniska w Pyrzowicach to jedna z najważniejszych inwestycji zarządcy infrastruktury w województwie śląskim.

Pasażerowie z Zawiercia mają po zakończeniu prac dojechać do lotniska w Pyrzowicach w 23 min, a z Tarnowskich Gór w niecałe 20 min. Podróżnym z Katowic i z Częstochowy przejazd zajmie około godziny. Dzięki inwestycji zwiększą się możliwości podróży oraz dostęp do kolei w regionie. Poprawi się skomunikowanie lotniska w Pyrzowicach z miastami województwa śląskiego oraz sprawność kolei aglomeracyjnej i przewozy ładunków ekologicznym transportem kolejowym.

Dla właściwej realizacji tak dużego przedsięwzięcia – właściwego zarządzania, sprawnego nadzoru i terminowego wykonania, w tym koordynacji wszystkich kontraktów zawartych w ramach projektu oraz prowadzenie nadzoru środowiskowego, PKP PLK podpisały umowę na pełnienie nadzoru nad opracowaniem projektów wykonawczych i wykonaniem robót budowlanych.

Umowa na „Zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad opracowaniem projektów wykonawczych i wykonaniem robót budowlanych” w ramach projektu „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie” ma wartość 9,6 mln zł netto. Wykonawcą jest firma TPF sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Zadaniem inżyniera kontraktu będzie czuwanie nad procesem inwestycyjnym – nadzór techniczny nad wykonywanymi robotami, dbałość o odpowiednią jakość wykonywania, uwzględnianie stosowanych rozliczeń finansowych Unii Europejskiej, która współfinansuje projekt.

Wizualizacja: PKP PLK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *