Kwitnące przystanki

Nowe łąki kwietne w Bielsku-Białej będą cieszyć mieszkańców już od tegorocznej wiosny. Kwitnące rośliny zostały zasiane m.in. w pobliżu przystanków autobusowych.

Mowa o lokalizacji na pętli autobusowej w Kamienicy oraz w okolicy przystanku autobusowego Żywiecka Osiedle Grunwaldzkie, kierunek centrum. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przygotował także trzecią lokalizację – tym razem pod dwie łąki. To okolice skrzyżowania ul. Partyzantów – obok Centrum Handlowego Gemini Park. Tam również kwiaty już zostały wysiane.

Pierwsza łąka kwietna w mieście – przy ul. Żywieckie Przedmieście – powstała już w ubiegłym roku, dzięki głosom mieszkańców – był to jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019.

Fot. UM Bielsko-Biała

One comment

  1. A ja natomiast uważam, że w Bielsku powinni pomyśleć po pierwsze o wspólnych biletach MZK B-B + PKS B-B + MZK Cz-Dz + KŚ + inne busy jeżdżące w okolicy, a po drugie o sadzeniu kwiatków.

    Ja uważam, że wspólne bilety są bardziej potrzebne komunikacji w Bielsku i okolicy – aniżeli sadzenie kwiatków wokół przystanków : )

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *