Do Wisły nieco później

 • Treść tego komunikatu jest sucha. Lakoniczna. Ale inna w tej sytuacji nie mogła być. Wszyscy obiecywaliśmy sobie wiele po powrocie komunikacji kolejowej do serca Beskidów. Niestety, coś nie do końca zadziałało. PKP PLK poinformowały, że w najbliższą niedzielę, 13 grudnia, pociągi nie pojadą po raz pierwszy wyremontowanym fragmentem „wiślanki” na odcinku Bronów – Skoczów, a co za tym idzie, dalej w kierunku Ustronia i Wisły. Publikujemy ten komunikat w całości. Nasz komentarz i dywagacje co dalej – wkrótce.

Dotychczasowa komunikacja na trasie z Katowic do Wisły Głębce jest utrzymana do końca roku. Firma Bombardier, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów. Montaż takich urządzeń był niezbędny na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów.

PKP Polskie Linie Kolejowe rewitalizują linię do Wisły Głębce. Prace prowadzone były na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów. Położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Powstał także zupełnie nowy przystanek Skoczów Bajerki. Planowane było kursowanie pociągów do Wisły Głębce od 13 grudnia.

Ze względu na nieterminową dostawę urządzeń, utrzymana zostaje zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dotyczące połączeń będą dostępne na Portalu Pasażera oraz na stronach przewoźników – poinformowały PKP PLK.

6 komentarzy

  1. A po co przecież jest Covid i wszystko się może opóźnić.To samo będzie z odcinkiem do Głębiec aby ten do Cieszyna wypalił, chociaż patrząc może być różnie.

   1. Powiedz to patrząc prosto w oczy właścicielom pensjonatów, restauracji, barów, wyciągów z Wisły czy Ustronia. Im nikt zrekompensuje utraty dochodów, i tak już drastycznie obniżonych przez epidemię.
    Umowa została przez BOMBARDIERA podpisana i psim obowiązkiem jest wywiązanie się z niej, nawet przez taki globalny koncern. A może właśnie dlatego przede wszystkim.

     1. Przepraszam, a kogo to obchodzi? To nie jest sprzedawca oscypków z Wisły ani taksówkarz z Ustronia.
      Globalny koncern może się ubezpieczyć na wszelką ewentualność, „szarak” z Podbeskidzia niestety nie 🙁

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *